Адвокат по праву власності

Захист права власності — це система активних заходів, застосовуваних власником, спрямованих на усунення порушень права власності (володіння, розпорядження, користування), усунення усіх третіх осіб від протиправного втручання у сферу володіння цим майном та покладення виконання обов’язку з відновлення порушеного права на порушника.

Конституцією України та Цивільним кодексом України закріплено, що право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

На практиці, на жаль, ці положення не завжди знаходить ідеального відображення в суспільстві. Прикро про це казати, але дуже часто право власності порушується незаконними та протиправними способами. І в такому випадку захистити ваше право власності від неправомірних посягань ефективно може саме адвокат.

В адвокатському бюро «Романа Сацика» є спеціалісти, які займаються захистом права власності, надають консультації з усіх питань, які виникають під час вирішення даної категорії справ. Також ми готуємо, за необхідності, відповідні позовні заяви до суду, збираємо докази на підтвердження майбутнього позову, а також здійснюємо їх подальше супроводження в суді.

Переважна більшість спорів щодо захисту порушеного права власності відбувається саме через суд.

Судові спори про захист права власності є одними з найпоширеніших спорів в цивільному праві. Водночас ця категорія справ є однією із найскладніших категорією.

Крім того, слід відмітити про невеликий відсоток непередбачуваності в таких спорах, оскільки клієнт не завжди взмозі надати достовірну та повну вихідну інформацію. В подальшому під час розгляді справи в суді можуть з’являтися докази, які докорінно змінюють ситуацію по справі.

Проте спори з приводу власності це не лише спори між фізичними чи юридичними особами. Сторонами конфліктних ситуацій у таких категоріях спорів можуть виступати також представники органів місцевого самоврядування, інших адміністративних структур.

Адвокатське бюро «Романа Сацика» займається веденням справ про захист права власності на майно. Судовий захист права власності здійснюється шляхом розгляду справ за такими позовами:

Зауважимо, що цей перелік не є вичерпним, захист цивільних прав та інтересів може здійснюватися і у інші способи, які не суперечать законам, правам та інтересам інших осіб й моральним засадам суспільства.

Вибір способу захисту порушеного права власності у кожному випадку індивідуальний і залежить від характеру порушення та дієвого способу для його відновлення.

Закон також закріплює положення про те, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування йому майнової та моральної шкоди.

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Чому для захисту свого права власності Вам ватро звернутись саме до Адвокатського бюро «Романа Сацика»?

Наше бюро багато років вирішує проблеми своїх клієнтів, досвід юридичної практики становить більше 7 років. Ми маємо багатий позитивний юридичний досвід у захисті права власності.

До якого суду звертатися?

На позовні заяви щодо захисту права власності поширюються правила виключної підсудності та пред’являються за місцем знаходження майна або основної його частини.

Які документи подаються з позовною заявою?

  • Копію паспорта та РНОКПП
  • Копія витягу з реєстру нерухомого майна
  • Копію правовстановлюючих документів
  • Копію документа про оцінку майна (в разі наявності)
  • Довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, у випадку, якщо позов подано представником
  • Докази сплати судового збору
  • Копія позовної заяви з додатками для відповідача (відповідачів)

Який сплачується судовий збір?

Позовна вимога щодо захисту права власності може бути як майновою вимогою (наприклад визнання права власності на майно), що оплачується судовим збором у розмірі 1% від вартості майна (але не більше 15 140,00 грн і не менше 1 211,20 грн), так і не майновою вимогою (зобов’язати скасувати запис, свідоцтво, державний акт), що оплачується у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 211,20 грн).

Скільки коштує подання позову?

Визначення вартості подання позову в кожному випадку індивідуальне і залежить від складності справи, часу витраченого на дослідження доказів, визначення правової позиції, пошук судової практики. Крім того, слід враховувати, що дуже часто адвокат шляхом надсилання адвокатських запитів збирає докази в підтвердження майбутнього позову.

Чи можна подати позов онлайн?

Так, самостійно зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.

Скільки часу триває судовий процес?

Законодавством передбачено двох місячний строк розгляду справ. Проте на практиці цей строк рідко коли дотримується.

На строку розгляду справи впливають такі чинники як:

  • складність конкретного спору;
  • кількість доказів які необхідно дослідити в судовому засіданні;
  • кількість свідків які будуть давати свідчення;
  • і навіть такий чинник як завантаженість конкретного судді чи суду.

Наприклад суди в місті Києві найбільш завантажені в України.

Тому якщо при визначенні підсудності є альтернатива, краще обирати менш завантажені суди.

Крім того, на строк розгляду впливає проведення експертизи, а також такий фактор як зловживання стороною своїми правами та затягування процесу шляхом подання різноманітних клопотань про відкладення.

Потрібна термінова допомога адвоката?