Припинення стягнення аліментів

У сучасному суспільстві аліменти відіграють важливу роль у забезпеченні добробуту дітей. Однак іноді може виникнути ситуація, коли потрібно припинити стягнення аліментів. Розглянемо основні правові аспекти та процедури припинення стягнення аліментів в Україні.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Припинення стягнення аліментів якщо була письмова домовленість (угода)
  2. Припинення стягнення аліментів, якщо аліменти стягувались на підставі рішення суду
  3. Як припинити стягнення аліментів, якщо є хоча б одна із вищезазначених підстав
  4. Наша судова практика
  5. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Припинення стягнення аліментів якщо була письмова домовленість (угода)

Відповідно до статті 189 Сімейного кодексу України.

Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

У даному випадку загальні підстави припинення стягнення аліментів визначаються умовами договору — закінчення терміну дії договору, форс-мажорні обставини, смерть особи.

Припинення стягнення аліментів, якщо аліменти стягувались на підставі рішення суду

Підставами припинення стягнення аліментів є:

Як припинити стягнення аліментів, якщо є хоча б одна із вищезазначених підстав

Для того, щоб припинити стягнення аліментів, вам потрібно звернутися до суду з позовною заявою про припинення стягнення аліментів. Позовна заява подається в міський чи районний суд за місцем проживання або перебування відповідача.

Основні кроки

  1. Подання позову до суду.
  2. Докази та обґрунтування. Позивач повинен надати достатні докази та обґрунтування для припинення стягнення аліментів.
  3. Участь у судовому засіданні. Після подання позовної заяви Вам слід взяти участь у судовому засіданні, де будуть розглянуті всі матеріали справи. Ви маєте право представити свої аргументи та докази.
  4. Рішення суду. Суд розгляне справу і прийме рішення.
  5. Оповіщення виконавчої служби про рішення суду. У разі задоволення позовної заяви про припинення стягнення аліментів, позивач (боржник) повинен повідомити виконавчу службу про рішення суду для забезпечення виконання цього рішення.

Припинення стягнення аліментів — це серйозний судовий процес, який потребує правильної правової позиції та достатніх обґрунтувань. Тому, якщо вам потрібна консультація щодо припинення стягнення аліментів звертайтесь в АБ «Романа Сацика», наші юристи наддадуть вам необхідну підтримку та поради з цього питання.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Чи можна в одному позові припинити та стягнути аліменти?

Так, якщо дитина почала проживати разом з Вами і є докази які підтверджують дану обставину, то можна звернутись з позовною заявою про припинення стягнення аліментів та стягнення аліментів.

Який сплачується судовий збір при подачі позову про припинення стягнення аліментів?

Під час подання позовної заяви про припинення стягнення аліментів до суду сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотка від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2023 році — судовий збір 1073,60 грн). Судовий збір не сплачується, якщо ви звільнені з його сплати на підставі Закону про «Судовий збір» (наприклад, інваліди 1–2 групи).

Скільки коштує подання позову про припинення стягнення аліментів?

Подання позову у нашому адвокатському бюро коштує від 2000 грн.

Загальна вартість послуг може збільшитися, якщо клієнт бажає, щоб адвокат брав участь у судових засіданнях, тоді послуги за одну участь коштує від 2000 грн.

Чи можна щоб розгляд справи був без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту — зробимо ми.

Чи можна оформити позов самостійно?

Так, але при самостійному складанні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»). Слід пам’ятати, що припинення стягнення аліментів — це серйозний судовий процес, який потребує правильної правової позиції та достатніх обґрунтувань.

Чи можна подати позов онлайн?

Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.

Скільки часу триває судовий процес?

Судовий процес може тривати до 2 місяців відповідно до положень законодавства. На практиці, не всі судді дотримуються цих вимог та деколи справи розглядаються довше. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.

Потрібна термінова допомога адвоката?