Звільнення від сплати заборгованості за аліментами

Життя — це не рівна дорога, на ній досить багато вибоїн та пагорбів. Бувають ситуації, що через сімейні чи особисті обставини Ви не можете сплачувати в повній мірі аліменти, розмір яких визначений судом. Таким чином у Вас утворюється заборгованість та настають негативні наслідки, передбачені Законом України «Про виконавче провадження», і Ви занурюєтесь в боргову яму, з якої дуже важко вийти навіть тоді, коли життя налагодилось, а обставини, що були причиною таких незгод, минули.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Що таке звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів?
  2. Підстави для звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів
  3. Основні кроки для звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів
  4. Наша судова практика
  5. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Що таке звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів?

Звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів — це юридична процедура, за допомогою якої батько або мати, які зобов’язані платити аліменти своїм дітям, можуть звернутися до суду з позовною заявою про звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів.

Підстави для звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів

Відповідно до статті 197 Сімейного кодексу України:

  1. суд з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами;
  2. суд за позовом платника аліментів може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Основні кроки для звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів

Для того, щоб звільнитись від заборгованості або зменшити заборгованість зі сплати аліментів, Вам потрібно звернутися до суду з позовною заявою про звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів. Позовна заява подається в міський чи районний суд за місцем проживання або перебування відповідача.

Для цього Вам потрібно:

Звільнення від заборгованості зі сплати аліментів — це серйозний судовий процес, який потребує правильної правової позиції та достатніх обґрунтувань. Тому, якщо вам потрібна консультація щодо звільнення або зменшення заборгованості зі сплати аліментів звертайтесь в АБ «Романа Сацика», наші юристи наддадуть вам необхідну підтримку та поради з цього питання.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Який сплачується судовий збір при подачі позову про звільнення від заборгованості зі сплати аліментів?

Під час подання позовної заяви про звільнення від заборгованості зі сплати аліментів до суду сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотка від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2023 році — судовий збір 1073,60 грн). Судовий збір не сплачується, якщо ви звільнені з його сплати на підставі Закону про «Судовий збір» (наприклад, інваліди 1–2 групи).

Скільки коштує подання позову про звільнення від заборгованості зі сплати аліментів?

Подання позову у нашому адвокатському бюро коштує від 2000 грн.

Загальна вартість послуг може збільшитися, якщо клієнт бажає, щоб адвокат брав участь у судових засіданнях, тоді послуги за одну участь коштує від 2000 грн.

Чи можна щоб розгляд справи був без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту — зробимо ми.

Чи можна оформити позов самостійно?

Так, але при самостійному складанні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»). Слід пам’ятати, що припинення стягнення аліментів — це серйозний судовий процес, який потребує правильної правової позиції та достатніх обґрунтувань.

Чи можна подати позов онлайн?

Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.

Скільки часу триває судовий процес?

Судовий процес може тривати до 2 місяців відповідно до положень законодавства. На практиці, не всі судді дотримуються цих вимог та деколи справи розглядаються довше. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.

Потрібна термінова допомога адвоката?