Купівля-продаж майнових прав
Уявімо ситуацію, що ви зібрали необхідну кількість грошей для купівля омріяного сімейного гніздечка, квартири, що буде Вашим замком та фортецею. Звичайно ж Ви почнете підбір найкращого для Вас варіанту, і при цьому Вам стовідсотково попадуть на очі варіанти купівлі житла, що знаходиться на останній стадії будівництва чи яке буде будуватись. Житло в новобудовах тим і симпатичне, що відповідає новітнім вимогам сім’ї та життя в цілому, часто навіть з новою інфраструктурою.
В переважній більшості таких варіантів Вам буде запропоновано придбати майнові права на квартиру, а не право власності на неї. рЦе не повинно Вас злякати, оскільки така схема купівлі-продажу нерухомого майна виникла завдяки забороні залучення інвестицій у будівництво від фізичних осіб. Всі ми добре пам’ятаємо численні мітинги інвесторів «Еліта Центр», котрі інвестували в будівництво та втратили всі свої заощадження не отримавши натомість нічого. Тому державою і було прийнято таку заборону.
Ціна послуг юриста з купівлі-продажу майнових прав
Купівля-продаж майнових прав | Ціни |
Консультація (1 год) | 500 грн |
Вивчення матеріалів справи, підготовка тактики захисту клієнта | від 1000 грн |
Адвокатський запит | від 500 грн |
Підготовка та складання позовної заяви | від 1500 грн |
Підготовка та складання апеляційної скарги на судове рішення | від 1500 грн |
Підготовка та складання касаційної скарги на судове рішення | від 1500 грн |
Відзив, заперечення проти апеляційної, касаційної скарги | від 1000 грн |
Клопотання (вартість кожного клопотання, заяви) | від 500 грн |
Представництво інтересів Клієнта (у суді, органах/установах) | від 1500 грн |
Відшкодування фактичних витрат на судовий збір | Окремо |
Виграні справи АБ Романа Сацика
Що ж таке майнові права?
Цивільний кодекс України не надає конкретного визначення майнових прав, але вказує на те, що вони є об’єктом цивільного права. Таким чином вказується на ту обставину, що вони як певний предмет можуть бути відчужені шляхом продажу, дарування чи бути об’єктом будь-якого іншого правочину.
Майнові права – це будь-які права, пов’язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги.
В нашому випадку ми розберемо сам договір купівлі продажу майнових прав, та те, для чого Вам необхідні послуги АБ «Романа Сацика» при укладенні відповідного роду договорів.
Цивільним кодексом визначено, що майнові права можуть бути предметом договорів, в тому числі, договору купівлі-продажу.
За договором купівлі-продажу майнових прав покупець отримує у власність не індивідуально визначене нерухоме майно з усіма притаманними йому властивостями, а майнові права на ще не існуюче майно, яке може стати таким при сукупності всіх передбачених будівельною документацією обставин. Тобто, ви купляєте права на нерухоме майно, яке буде створено в майбутньому. Умовами про які згадується в статті є сплату всіх необхідних сум, закінчення будівництва, а також введення житла в експлуатацію та його державна реєстрація.
Законодавець не обмежує власника майнових прав на нерухоме майно в здійсненні будь-яких не заборонених законом операцій щодо цих прав, в тому числі щодо уступки права вимоги (цесії) за такими договорами. Тому часто Ви можете зустріти пропозиції, щодо купівлі не в забудовника майнових прав на нерухоме майно, а в фізичної особи, яка придбала їх, але в силу тих чи інших умов бажає їх продажу.
До договору купівлі-продажу майнових прав відсутні спеціальні норми в цивільному законодавстві, а тому застосовуються загальні норми договіру купівлі-продажу нерухомого майна. Такий договір обов’язково укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Зважаючи на те, що майнові не визначені як нерухомі майно. Таким чином, вимога про нотаріальне посвідчення є факультативною і застосовується за бажанням сторін.
Якщо Ви прийняли для себе рішення укласти договір купівлі – продажу майнових прав, зверніть пристальну увагу на умови договору.
В предметі договору повинно бути описано які саме майнові права передаються за ним, роз’яснено зміст майнових прав (повинно бути чітко зазначено, що об’єкт нерухомого майна після введення будинку чи квартири в експлуатацію передається покупцю у власність; також чітко і однозначно має бути описана процедура оформлення права власності за покупцем).
В договорі повинно бути регламентовано розрахунки сторін, а також момент переходу майнових прав та права власності.
Необхідно простежити, щоб в договорі було чітко зазначено адресу та технічні характеристики майбутнього об’єкта нерухомого майна.
Для Вас як покупця важливо, знати, коли саме Ви отримаєте безпосередньо володіння над квартирою, і до кого висувати претензії у випадку наявності браку в будівельних роботах. Тому такі пункти теж необхідно узгодити в договорі купівлі-продажу майнових прав.
Як і в будь-якому іншому договорі – звертайте увагу на умови дострокового розірвання.
Для чого Вам допомога юристів АБ «Романа Сацика» під час укладання договору купівлі-продажу майнових прав?
Звичайно, що Ви можете здійснити все самі і на власний ризик, проте набагато краще скористатись послугами кваліфікованих юристів та застрахувати себе від можливих негативних наслідків.
Наші юристи не тільки проконсультують Вас, а й проаналізують проект договору, наданий продавцем неможливі ризики. Також можливий варіант складення внесення нашими спеціалістами таких коректив в договір, які б попередили негативні наслідки для Вас, а також захистили Ваші права та інтереси.
Варто зазначити, що при купівлі майнових прав Вам також необхідно перевірити забудовника та об’єкт будівництва на наявність відповідних дозволів, а також інші ризики щодо неможливості введення в експлуатацію нерухомого майна.
Залишилися сумніви?
Отримайте безкоштовну консультацію адвоката!