Відповідальність за прострочення сплати аліментів у вигляді неустойки не розповсюджуються на аліменти на утримання одного з подружжя

🔘До Адвокатського Бюро «Романа Сацика» звернувся Клієнт та повідомив, що за рішенням Бориспільського міськрайонного суду від 2016 року з нього стягуються аліменти на користь колишньої дружини, як матері дитини інваліда в твердій грошовій сумі в розмірі 2000 грн щомісячно (окрім того Клієнт сплачує аліменти на 2х дітей).

Певний період часу існувала заборгованість по сплаті аліментів на утримання колишньої дружини і в січні 2019 року вона подала позов до суду про стягнення з Клієнта неустойки (пені) в розмірі ❗️198 410,27 грн.❗️ за 2 роки несплати аліментів, а після відкриття провадження у справі збільшила позовні вимоги до❗️ 406 025,74 грн.

🔘АБ «Романа Сацика» підготувало обґрунтований відзив, вмотивований тим, що позивачем наведено невірний розрахунок пені по сплаті аліментів та порушено граничний розмір пені, який може бути стягнуто з боржника (не більше 100 відсотків заборгованості відповідно ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).
Надані позивачем довідки про розрахунок заборгованості по аліментам мали в собі розбіжності і судом першої інстанції було витребувано довідку-розрахунок заборгованості по аліментам, відповідно до якої розмір заборгованості становив 74 064,51 грн.

✔️Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09 лютого 2021 року позов колишньої дружини Клієнта ❗️задоволено частково❗️. Стягнуто з Клієнта на користь колишньої дружини пеню за прострочення сплати аліментів за вказаний в позові період часу в розмірі 74 064,51 грн.

⚖️Посилання на рішення суду І інстанції: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95008485

🔘Не погодившись з таким рішенням АБ «Романа Сацика» в інтересах Клієнта подало апеляційну скаргу.

І вже в червні 2021 року Київським апеляційним судом апеляційну скаргу адвоката Сацика Р. В. в інтересах Клієнта задоволено, а рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09.02.2021 року скасовано та ухвалено нове судове рішення ❗️про відмову у позові❗️

☝️🧐Висновок апеляційного суду про відмову у позові обґрунтовано тим, що положення статті 196 СК України передбачають настання відповідальності за прострочення сплати аліментів у вигляді неустойки ❗️ лише у разі виникнення заборгованості по сплаті аліментів на дітей👶🏼, і не розповсюджуються на правовідносини щодо сплати аліментів на утримання одного з подружжя❗️

Таким чином, Клієнт звільнений від безпідставних вимог про притягнення до відповідальності за прострочення сплати аліментів на утримання колишньої дружини у значному грошовому розмірі.

⚖️Посилання на рішення апеляційного суду : https://reyestr.court.gov.ua/Review/97574177

Рейтинг 0 / 5. Голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.