Скасування судових наказів та визнання їх такими, що не підлягають виконанню

Одним із способів захисту порушених прав та інтересів фізичних та юридичних осіб є скасування судових наказів та визнання їх такими, що не підлягають виконанню. Вони спрямовані на відновлення порушеного права, усунення неправомірних наслідків, які настали внаслідок ухвалення судового наказу.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. З якими проблемами до АБ «Романа Сацика» звертаються клієнти
  2. Хто може звернутись з заявою
  3. Процес скасування
  4. Процес розгляду заяви
  5. Набрання законної сили судового наказу
  6. Наша судова практика
  7. Питання/відповіді по темі (FAQ)

З якими проблемами до АБ «Романа Сацика» звертаються клієнти

Найчастіше до нас звертаються клієнти, відносно яких було винесено судовий наказ про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг. Однак, вони не проживають за даною адресою, а тільки там зареєстровані, або не погоджуються з розміром заборгованості, в таких випадках ми радимо звертатись до суду з заявою про скасування судового наказу.

Також бувають ситуації, коли звертаються клієнти, відносно яких винесено судовий наказ про стягнення аліментів. Однак, у клієнта з дружиною відбулося примирення, а аліменти стягуються і росте заборгованість, в таких ситуаціях ми радимо звертатись до суду з заявою про визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню.

Скасування судового наказу може бути застосоване у випадках, коли:

Визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню може бути застосованим у випадках, коли:

Хто може звернутись з заявою про скасування судового наказу чи визнання його таким, що не підлягає виконанню

Право на звернення до суду з заявою про скасування судового наказу або визнання його недійсним має:

Процес скасування судового наказу або визнання його таким, що не підлягає виконанню

Боржнику гарантовано право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати відповідну заяву про його скасування до суду, що видав відповідний наказ відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 ЦПК України.

У разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 ЦПК України, судовий наказ може бути переглянутий за нововиявленими обставинами.

Важливо, якщо судовий наказ перебуває на виконанні у виконавчій службі, але про його наявність ви не знали, можна звернутись до суду з метою отримання копії судового наказу і строки на скасування даного наказу розпочнуться з моменту його отримання.

Процес розгляду заяви про скасування судового наказу чи визнання його таким, що не підлягає виконанню

Заява про скасування судового наказу не пізніше ніж на наступний день передається судді.

Заяву боржника про скасування судового наказу, направлену після закінчення строку, суд може повернути, якщо не знайде підстав для поновлення строків.

У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше ніж два дні після її подання виносить ухвалу про скасування судового наказу, в якій пояснює заявнику (стягувачу) його гарантоване право звертатися до суду із такими ж самими вимогами в порядку позовного провадження.

Набрання законної сили судового наказу

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом 5 днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Наша судова практика

В нашому бюро вона на 100% позитивна. Жодної програної справи.

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Навіщо потрібне скасування судових наказів та визнання їх недійсними?

Вони є способами захисту порушених прав та інтересів фізичних та юридичних осіб. Вони спрямовані на відновлення порушеного права, усунення неправомірних наслідків, які настали внаслідок ухвалення судового наказу.

Хто може звернутися з заявою про скасування судового наказу та визнання його недійсним?

Право на звернення до суду з заявою про скасування судового наказу або визнання його недійсним має: стягувач, боржник, інша особа, права або законні інтереси якої були порушені судовим наказом.

Скільки є часу на подачу заяви про скасування судового наказу?

Боржнику гарантовано право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати відповідну заяву про його скасування до суду.

Який день є днем отримання боржником копії судового наказу?

Днем отримання боржником копії судового наказу є дата, зазначена у справі або ж в поштовому повідомленні про вручення.

Чи сплачується судовий збір при подачі заяви про скасування судового наказу?

0,05 відсотка від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого станом на 1 січня календарного року в якому подається позовна заява (в 2024 році він становить 151,40 грн).

Судовий наказ перебуває на виконанні як його скасувати?

Звернутись до суду який видав судовий наказ. Після отримання судового наказу у вас розпочнеться строк 15 днів на його скасування.

Хто розглядає заяву про скасування судового наказу?

Місцевий суд який видав судовий наказ.

Потрібна термінова допомога адвоката?