Земельні спори

Земельні спори являють собою претензії, які висуваються до сусідів або власникам певної ділянки, а також державним органам, діяльність яких пов’язана з земельними правовідносинами. Усунути виникаючі розбіжності можна шляхом переговорів. Але в деяких ситуаціях для вирішення проблеми необхідно звернутись до органів місцевого самоврядування та судових інстанцій.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Найчастіші земельні спори?
  2. Куди звертатись якщо виник земельний спір
  3. Спори які вирішуються органами місцевого самоврядування
  4. Спори які вирішуються у судовому порядку
  5. Наша судова практика
  6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Найчастіші земельні спори?

Земельні спори
  1. Щодо оскарження рішень органів місцевого самоврядування
  2. Щодо оскарження державних актів про власності на земельну ділянку
  3. Щодо накладення земельних ділянок
  4. Щодо виділення земельних ділянок
  5. Щодо відокремлення своєї земельної ділянки (поділ)
  6. Щодо витребування земельної ділянки з незаконного володіння
  7. Щодо припинення права користування земельною ділянкою
Найчастіші земельні спори

Куди звертатись якщо виник земельний спір

Відповідно до статті 158 Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування, тобто в досудовому порядку та судовому порядку.

Спори які вирішуються органами місцевого самоврядування

Відповідно до ч. 1 ст. 159 Земельного кодексу України земельні спори розглядаються органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів та органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін. Це означає, що заява зацікавленої особи, є підставою для порушення провадження щодо вирішення земельного спору.

Як документи потрібні при подачі заяви

На протязі якого часу розглядається заява органами місцевого самоврядування

Розглядається заява на протязі тижня з дня подачі заяви. Рішення видається у триденний строк з дня прийняття даного рішення. Якщо ви не згодні з рішенням, його можна оскаржити у судовому порядку.

Спори які вирішуються у судовому порядку

Спори які вирішуються у судовому порядку

Основі документи які потрібні для подачі позовної заяви

В даній категорії справ, Вам краще звернутись до адвоката, оскільки Вам необхідно правильно підібрати спосіб захисту Вашого порушеного права, та зібрати докази незаконності такого порушення.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Що таке земельні спори?

Це вид правовідносин, пов’язаних із розв’язанням розбіжностей, які випливають з порушення права власності та права користування земельною ділянкою, а також відводом або вилученням землі, що виникають між власниками землі та землекористувачами, іншими особами.

Куди звертатись якщо виник земельний спір?

Відповідно до статті 158 Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування (тобто в досудовому порядку та судовому порядку).

Який порядок вирішення земельних спорів?

Існує два порядки вирішення земельних спорів — судовий та позасудовий.

Хто вирішує спори між сусідами?

Судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб.

Як довести накладення земельних ділянок?

Факт накладення меж однієї земельної ділянки на іншу підтверджується відомостями з Публічної кадастрової карти та земельно-технічною експертизою. Для отримання відомостей потрібно звернутись до Держгеокадастру у регіоні де знаходяться земельні ділянки.

Який платиться судовий збір при подачі позовної заяви?

0,4 відсотка від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого станом на 1 січня календарного року в якому подається позовна заява. Не сплачується судовий збір в тому випадку якщо Ви звільнені від його сплати на підставі ЗУ «Про судовий збір».

Потрібна термінова допомога адвоката?