Зняття арешту з майна

Досить частими є звернення до адвоката щодо зняття арешту з майна. Арешт майна є не простою проблемою для власників майна чи спадкоємців. Власник може втратити право на володіння та розпорядження своїм майном, отримати негативні наслідки.

Арешт майна — це процес, у якому майно особи передається під охорону державі або її уповноваженому представнику за рішенням суду, виконавчої служби, нотаріуса. В Україні арешт майна регулюється Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним кодексом України та Кримінально-процесуальним кодексом України.

В даній статті увага буде приділена зняттю арешту з майна боржника, який накладено у виконавчому провадженні.

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Обмеження у вигляді арешту може відбутися з таких причин
 2. Які послуги надає юрист при знятті арешту з майна?
 3. Виграні справи АБ «Романа Сацика»
 4. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Обмеження у вигляді арешту може відбутися з таких причин

Серед головних:

Фактично зняти арешт з майна боржника можна після усунення першопричини обмеження. При цьому є кілька різних нюансів і тонкощів процедури за рахунок яких можна вивести майно з арешту. Кваліфіковані юристи допоможуть ефективно впоратися з проблемами щодо майнових прав.

Хороший адвокат допоможе в поверненні прав на користування і розпорядження нерухомістю. Надалі його можна буде подарувати, продати або передати в спадщину. Зняти арешт з квартири, будинку та інших речей можна на основі визначних документів. Це може бути судове рішення або постанова від державного виконавця.

Так, в нашій практиці є немало справ, в яких про арешт нерухомості клієнти дізнавались при оформленні спадщини, що перешкоджало їм реалізувати свої права. Підставою накладення арешту були і кримінальні провадження, і старі кредити та позики, навіть борги з аліментів у померлих спадкодавців. Часто виконавчі провадження в яких накладено арешт вже давно закриті та знищені, а арешт не знято. В таких випадках вирішити питання можна тільки в судовому порядку.

Наші юристи по зняттю арешту з майна гарантують супровід клієнта на всіх етапах, до того часу, як він отримає всі необхідні документи.

Які послуги надає юрист при знятті арешту з майна?

Адвокати надають комплекс послуг щодо зняття арешту з майна. Якісні юридичні послуги гарантують швидке досягнення бажаного результату, при цьому не витрачаючи власний час і нерви.

Який алгоритм дій для зняття арешту, накладеного у виконавчому провадженні:

 1. необхідно звернутись із запитом до Державної виконавчої служби стосовно надання інформації щодо наявності відкритих або закінчених виконавчих проваджень;
 2. на підставі отриманої інформації скласти клопотання до державного виконавця або керівника відділу Державної виконавчої служби з вимогою зняти існуючі поза межами будь-якого виконавчого провадження арешти, накладені на майно (кошти);
 3. у межах 10‑денного строку з моменту отримання Державною виконавчою службою вказаного клопотання звернутись до суду, який видав виконавчий документ, зі скаргою на дії (бездіяльність) державного виконавця та просити зобов’язати державного виконавця зняти арешт з майна;
 4. якщо виконавче провадження знищено, а арешт не знято — подаємо позов до суду.

Щоб подати позов необхідно надати також кілька важливих документів. Це:

Якщо потрібен професійний юрист, який допоможе отримати постанову про зняття арешту з майна, дізнатися терміни зняття арешту з нерухомості, а також вирішити інші важливі питання варто звернутися до адвоката.

Уточнити вартість послуг можна на сайті адвокатського бюро «Романа Сацика».

Послуга адвоката Ціна
Консультація клієнта 500 грн (1 год)
Вивчення матеріалів справи, з’ясування обставин справи, підготовка правової позиції та тактики захисту клієнта 1000 грн (1 год)
Підготовка та складання документів 1000 грн (1 год)
Представництво інтересів клієнта (в судах першої інстанції, органах/установах) 2000 грн (1 год)
Представництво інтересів клієнта (в судах апеляційної та касаційної інстанції) 4000 грн (1 год)
Відшкодування фактичних витрат на судовий збір, витрат на відправлення кореспонденції та проїзд Сплачується окремо

Виграні справи АБ «Романа Сацика»

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Яка вартість послуг адвоката по зняттю арешту з майна?

 • Консультація коштує 500 грн.
 • Адвокатський запит 1000 грн.
 • Вивчення документів, написання процесуальних документів 1000 грн/година.

Чи треба платити судовий збір за зняття арешту в судовому порядку?

Якщо подається позов в цивільному процесі, то ви маєте сплатити судовий збір в розмірі 0,4% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Чи можна зняти арешт з майна без допомоги адвоката?

Так, але з першого разу спроба може виявитись невдалою. Щоб зекономити свій час та нерви і відразу вчинити правильні дії щодо зняття арешту з майна краще звернутись за кваліфікованою юридичною допомогою.

Як успадкувати майно на якому арешт?

Звернутись до суду з відповідною позовною заявою, якщо підстава для накладення арешту відпала. В даному випадку необхідно звернутись до адвоката.

Чому немає відкритих виконавчих проваджень, а на майно накладено арешт?

Часто виконавчі провадження, в яких накладався арешт вже давно закриті та знищені, а арешт з невідомих причин не знятий. Зазвичай при закритті виконавчого провадження знімається всі арешти, але ситуації бувають різні і для детального аналізу підстав наявності арешту майна варто звернутись за правовою допомогою.

Потрібна термінова допомога адвоката?