Адвокат по ДТП

Дорожньо-транспортні пригоди в Україні — не рідкість. Вони трапляються щодня. У деяких випадках працівники поліції роблять винуватцем не того учасника ДТП, а справжній винуватець не несе ніякого покарання. Також, дуже поширене питання «Чи звертатися до адвоката?», «Чи намагатися втекти з місця ДТП?», це дві найбільш поширені помилки всіх автовласників. Звичайно, фізична особа не може знати всіх діючих норм, правил і законів України, але не варто тікати з місця злочину та краще звернутися до адвоката.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Види відповідальності за вчинення ДТП
  2. Що робити, якщо трапилось ДТП?
  3. Що складається працівниками поліції при ДТП?
  4. Коли має бути суд після ДТП?
  5. Чи потрібен адвокат?
  6. Коли потрібно звертатись до адвоката?
  7. Як в цій ситуації допоможе АБ «Романа Сацика»?
  8. Наша судова практика
  9. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Види відповідальності за вчинення ДТП

За діючим законодавством за вчинення дорожньо-транспортної пригоди передбачені види відповідальності:

  1. адміністративна (ст. 124 КУпАП), трапляється найчастіше;
  2. кримінальна (ст. 286 КК України та ст. 286-1 КК України);
  3. цивільна (компенсування шкоди).

Адміністративна відповідальність

Стаття 124 КУпАП порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Дана відповідальність настає в тому випадку, коли за наслідками ДТП відсутні потерпілі з тілесними ушкодженнями (в т. ч. легкі тілесні ушкодження).

Кримінальна відповідальність

Стаття 286 КК України порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами:

Стаття 286-1 КК України порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння:

Цивільна відповідальність

Частина 3 статті 386 ЦК України. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

Частина 1 статті 396 ЦК України. Особа, яка має речове право на чуже майно, має право на захист цього права, у тому числі і від власника майна, відповідно до положень глави 29 цього Кодексу.

Стаття «Відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП»

Що робити, якщо трапилось ДТП?

Що складається працівниками поліції при ДТП?

На місці скоєння ДТП працівники поліції:

Слід пам’ятати, що вину особи у таких справах встановлює суд. Тобто складений на місці ДТП протокол направляється в подальшому до суду.

Коли має бути суд після ДТП?

Відповідно до пункту 5 інструкції з оформлення посадовими особами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів матеріалів про адміністративні правопорушення Протокол про адміністративне правопорушення разом з іншими матеріалами протягом 3 календарних днів з дати його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Справу реєструють у канцелярії, визначається суддя, який розглядатиме справу, та дата судового засідання.

Про дату судового засідання можна дізнатись на сайті судова влада України, в розділі «стан розгляду справ». Даний сайт працює 24/7.

Важливо, що розгляд справи буде проводитись районним, районним у місті або міськрайонним судом за місцем скоєнням ДТП.

Як проводиться розгляд справи судом?

Розгляд справи проводиться в межах протоколу, тобто якщо протокол складений не вірно, то це буде підставою для закриття провадження у справі та вас звільнять від відповідальності. Особа яка притягуються до відповідальності користується правами передбаченими статтею 286 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право:

За наслідком розгляду справи суддя може призначити відповідальність у вигляді штрафу за ДТП, позбавлення прав, звільнити від відповідальності. Кожне з цих судових рішень повинно бути аргументовано.

Чи потрібен адвокат?

Як показує практика, самостійний похід в суд дорівнює постанові суду, в якій вас притягнуть до адміністративної відповідальності. Ви будете шоковані, що суддя витратить на вашу справу 1 хвилину.

Якщо не підете в суд, вас також притягнуть до адміністративної відповідальності та можуть позбавити права керування транспортним засобом від 6 місяців до 1 року. До того ж, вас можуть притягти до адміністративної відповідальності без встановлення всіх обставин справи, що послабить вашу позицію і може позбавити можливості для оскарження постанови, з якою ви не погоджуєтеся.

Коли потрібно звертатись до адвоката?

Як тільки у вас трапилось ДТП, варто звернутися до адвоката задля досягнення позитивного для вас рішення.

Якщо, не було змоги звернутися за правовою допомогою в момент ДТП, варто не зволікати зі зверненням до адвоката відразу після складання відносно вас протоколу про адміністративне правопорушення, щоб не втратити дорогоцінний час.

Як в цій ситуації допоможе АБ «Романа Сацика»?

Юристи АБ «Романа Сацика»:

Все це допоможе домогтися прийняття рішення на вашу користь.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Чи отримувати копію протоколу?

Так, копію протоколу про адміністративне правопорушення потрібно отримувати та бажано сфотографувати весь матеріал, який склади працівники поліції. Її неотримання Вам лише нашкодить. Ми не зможемо відразу ознайомитись з протоколом.

Чи потрібно підписувати протокол?

Так, протокол про адміністративне правопорушення потрібно підписувати. У разі непідписання протоколу робиться запис про відмову підписання, що фактично замінює підпис.

Чи необхідно писати пояснення?

Ми не радимо писати пояснення без адвоката, тому що є такий варіант, що Ви можете нашкодити собі даними пояснення.

Якщо Ваш адвокат не має можливості приїхати на місце ДТП, потрібно зазначити в протоколі, що «з протоколом не погоджуюсь, пояснення надам в суді».

Чи вилучається посвідчення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП?

Так, посвідчення водія може бути вилучене, після вилучення видається тимчасове посвідчення на строк не більше трьох місяців з дати вчинення ДТП, проте, особа може звернутися із заявою про продовження строку дії даного посвідчення.

Однак ми рекомендуємо Вам показувати посвідчення з застосунку «Дія» та повідомити, що оригінал Ви залишили вдома. Це такий Вам лайфхак. В такому випадку посвідчення у Вас не вилучать.

Як отримати копію протоколу ДТП?

На місці ДТП за вимогою учасників ДТП їм надається можливість зробити фотографію схеми ДТП. У випадку відсутності технічної можливості, копія схеми ДТП, фотографії та інші матеріали складені на місці  ДТП можна отримати на адвокатський запит.

Коли має бути суд після ДТП?

Відповідно до пункту 5 інструкції з оформлення посадовими особами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів матеріалів про адміністративні правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення разом з іншими матеріалами протягом 3 календарних днів з дати його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Справу реєструють у канцелярії, визначається суддя, який розглядатиме справу, та дата засідання. Інформація про судові справи розміщена на сайті Судова влада України в розділі «стан розгляду справ»: https://court.gov.ua/fair/. Даний сайт працює 24/7. Тож, не виходячи з дому, ви можете отримати інформацію про дату майбутнього судового засідання.

Який суд розглядає справу про ДТП?

Справи про ДТП розглядає районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд за місцем скоєння ДТП.

Як себе поводити, якщо ви стали свідком ДТП?

  • По можливості надати першу медичну допомогу потерпілим, викликати швидку.
  • Викликати поліцію, якщо учасники ДТП самі цього не зробили.
  • Спробувати запам’ятати або ж записати номер авто та особливі прикмети винуватця аварії, якщо останній залишив місце ДТП.

Як повинен діяти водій у разі причетності до ДТП?

Відповідно до Правил дорожнього руху, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Що складається при ДТП?

На місці скоєння ДТП працівники поліції фіксують всі обставини справи, складають схему ДТП, відбирають пояснення у свідків та учасників ДТП, складають протокол, за необхідності виносять постанови. Слід пам’ятати, що вину особи у таких справах встановлює суд.

Хто є потерпілим у ДТП?

Потерпілим у ДТП є фізична та/або юридична особа, життю, здоров’ю та/або майну яких заподіяна шкода внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з використанням транспортного засобу, або інша особа, яка має право на отримання відшкодування.

Потрібна термінова допомога адвоката?