Визначення місця проживання дитини після розлучення

Відповідно до встановлених норм Сімейного кодексу країни дитина після розлучення і в шлюбі батьків має право визначати, з ким йому краще проживати. Таке право він отримує тільки після того, як досягає віку 14 років. Якщо йому ще не виповнилося 10 років, його голос можуть враховувати, але не покладаються на нього. В такому випадку визначення місця проживання дитини після розлучення покладається на батьків, які повинні взяти до уваги думку малюка.

Визначення місця проживання дитини при розлученні є важливим питанням, яке слід обов’язково вирішити на стадії розірвання шлюбу, адже від отриманої відповіді буде залежати розмір аліментів і процес їх стягнення, місце і час зустрічі батька з ним, а також можливість перетину кордону України з метою проведення відпочинку або лікування за кордоном.

В більшості випадків розведені пари в усному порядку вирішують, з ким залишиться жити дитина, а після чого підтверджують цю інформацію в письмовому вигляді у нотаріуса. В даному договорі прописуються умови проживання малюка, спосіб оплати аліментів, а також участь другого з батьків у вихованні загального дитя. З наповненням договору може допомогти хороший адвокат, який надає послуги в бюро Романа Сацика (м.Бориспіль).

Як визначити місце проживання дітей в судовому порядку?

Визначення місця проживання дітей після розлучення в судових інстанціях Києва та Борисполя необхідно в тих випадках, коли батьки не можуть вирішити питання мирним шляхом. В цьому випадку спір вирішується органами опіки або представниками судових інстанцій. Для звернення до суду складається позовну заяву позивачем – тим батьком, який бажає, щоб дитина після розлучення залишився проживати з ним. У цьому документі повинен фігурувати і відповідач – другий батько. Допомога в складанні даного заяви надає юрист адвокатського бюро.

Під час судового процесу до розгляду справи і прийняття рішення також приєднуються представники органів опіки того району, в якому на даний момент часу проживає дитина. Ця інформація також повинна зазначатися в заяві. Органи опіки завжди стоять на боці дитини, а також в їх завдання входить перевірка умов проживання матері та батька, щоб видати висновок про те, з ким краще буде проживати маляті надалі. Ця відповідь долучається до спільної справи.

При зверненні до юристів, що спеціалізуються з сімейних питань, необхідно надати всі обставини, які мають важливе значення для визначення місця проживання дітей, – шкідливі звички, місце роботи, матеріальне становище тощо. Також не варто забувати про ставлення кожного з батьків до дитини і прихильності самого малюка до батька або матері.

Оформлення угоди: можливо чи ні?

З консультації юриста бюро можна зрозуміти, що оформити угоду, в якому визначаються обов’язки обох батьків і вимоги один до одного, все-таки можна. Зробити це пропонується в письмовій або усній формі. Найкраще, щоб угода була викладено на папері і завірено нотаріусом. Такий документ потрібен для доказу своїх прав на дитину, коли між батьками виникають суперечки.

На юридичної консультації фахівець пояснить, що необхідно прописувати в угоді:

  • розмір аліментів;
  • місце проживання дитини;
  • час і місце зустрічі з іншим батьком.

Цей документ дозволить уникнути розбіжностей в майбутньому, а також скоротить час на їх рішення.

Ціна послуг адвокатів по сімейних справах буде залежати від обсягу виконаних робіт.

Рейтинг 0 / 5. Голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.