Перерахунок пенсії військовослужбовців України

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Загальна інформація
 2. Процедура перерахунку пенсії
 3. Місце та вартість подання позову на перерахунок пенсії
 4. Документи для подання позову на перерахунок пенсії
 5. Наша судова практика
 6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Загальна інформація

Військовослужбовці є основою національної безпеки та оборони країни. Після закінчення служби всі військовослужбовці заслуговують на гідну пенсію, яка визнає їх вклад у захист інтересів України. Проте, у зв’язку зі змінами в законодавстві, необхідні періодичні перерахунки пенсій для військовослужбовців з метою забезпечення справедливості та соціального захисту.

На жаль, через проблематику регулювання питання перерахунку пенсії зі сторони Пенсійного фонду України, ця процедура обов’язково має бути проведена через суд. Адвокатське бюро «Романа Сацика» має великий досвід в супроводі процедури перерахунку та виплати пенсій військовослужбовцям. Отже, з метою отримання якісного та швидкого результату — звертайтесь до нас за номером, який вказаний у розділі контакти.

Процедура перерахунку пенсії

Процедура провадження перерахунку:

Місце та вартість подання позову на перерахунок пенсії

Позовна заява про перерахунок та виплату пенсії має бути подана до адміністративного суду із урахуванням правил територіальної підсудності.

Під час подання позовної заяви до суду сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотка від встановленого на 1 січня календарного року подання заяви (у 2023 році — 1073,60 грн). Судовий збір не сплачується, якщо ви звільнені з його сплати на підставі Закону про «Судовий збір» (наприклад, інваліди 1–2 групи).

Документи для подання позову на перерахунок пенсії

 1. Паспорт із відміткою про реєстрацію (або ID картка з додатком)
 2. Пенсійне посвідчення
 3. Довідка про розмір грошового забезпечення
 4. Письмова відмова Пенсійного фонду України у перерахунку
 5. Підтвердження оплати судового збору (за умови відсутності підстав звільнення від сплати)

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Скільки коштує подання позову на перерахунок пенсії?

Подання позову на перерахунок пенсії у нашому адвокатському бюро коштує від 5000 грн до 7000 грн, вартість залежить від кількості процесуальних документів. Зазначені послуги надаються без представництва в судовому засіданні, оскільки розгляд таких справ здійснюється в письмовому провадженні без виклику сторін.

Чи можна зробити «перерахунок під ключ»?

Так, в АБ «Романа Сацика» перерахунок під ключ коштує 7000 грн плюс судовий збір.

Чи можна оформити позовну заяву без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту — зробимо ми.

Чи можна подати на перерахунок, якщо я закордоном?

Так, укласти договір з адвокатом можна дистанційно.

Чи можна оформити позов на перерахунок пенсії самостійно?

Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись процесуальні вимоги. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

Чи можна подати на перерахунок онлайн?

Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті https://id.court.gov.ua, або звернувшись до адвоката.

Які проблеми можуть бути при оформленні позову без допомоги адвоката?

Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам КАС України. Якщо ви не встигли усунути недоліку у встановлений судом строк, позов буде залишено без розгляду і ви втратите сплачений судовий збір, який потрібно буде сплатити знов при повторному поданні позову.

Скільки часу триває судовий процес з перерахунку?

Судовий процес з перерахунку пенсії має тривати до 2 місяців відповідно до положень законодавства. На практиці, не всі судді дотримуються цих вимог та деколи справи розглядаються довше. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.

Скільки складає судовий збір за перерахунок пенсії?

0,4 відсотка від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого станом на 1 січня календарного року в якому подається позовна заява (в 2023 році він становить 1073,60 грн). Не сплачується судовий збір в тому випадку якщо ви звільнені від його сплати на підставі ЗУ «Про судовий збір».

Потрібна термінова допомога адвоката?