Стягнення страхового відшкодування зі страхової компанії

На сьогодні звичною справою є укладення договорів страхування авто, нерухомості, придбанні туристичної подорожі, оформленні кредиту, набирає обертів страхування життя та здоров’я. Що й казати про те, що кожен водій транспортного засобу зоб’вязаний мати поліс ОСЦПВ, в народі — «автоцивілка».

Відповідно з зростанням укладених полісів страхування збільшується і кількість страхових випадків. І тут, якщо стався страховий випадок і страхова відшкодовує вам збитки або покрила вашу відповідальність у належному розмірі, можна вважати, що вам пощастило, однак на практиці це не завжди так.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Чому страхова може відмовити у виплаті?
  2. Які підстави відмови у виплаті з ОСЦПВ?
  3. Як можна оскаржити відмову з ОСЦПВ?
  4. Як зрозуміти, що потрібно звертатись до суду?
  5. З нашої практики
  6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Чому страхова може відмовити у виплаті?

Страхова компанія може відмовити у виплаті при порушенні страхувальником умов договору страхування. Відмова може бути викликана об’єктивними причинами, і це буде законно.

Також страхова може відмовити у виплаті через свій фінансовий стан, коли керівництво компанії шукає причини відмови у виплаті при страховому випадку, або страхова вже є банкрутом, але ще без офіційного рішення.

Які підстави відмови у виплаті з ОСЦПВ?

Не слід сподіватися і на те, що страхова компанія не зверне увагу, що ДТП скоєно винуватцем під впливом алкоголю та виплатить потерпілому відшкодування. Це не підстава для відмови, виплату СК здійснить але пред’явить регрес винуватцю — власнику поліса, включивши до нього не тільки розмір збитку, а й свої витрати.

Як можна оскаржити відмову з ОСЦПВ?

  1. Направити письмову претензію до страхової.
  2. Подати скаргу до МТСБУ, що збільшить вам можливість оплати страховиком.
  3. Надіслати онлайн скаргу до НБУ, прикріпивши скан — копії всіх документів.
  4. Звернутись до суду з позовом та додати усі документи, зажадавши повну компенсацію, встановлену експертизою та ще й відшкодування моральної шкоди.

Як зрозуміти, що потрібно звертатись до суду?

В даному випадку Вам необхідна консультація адвоката, який спеціалізується на спорах зі страховими компаніями для того, щоб встановити чи порушене ваше право в даній ситуації, чи правомірні підстави відмови у виплаті страхового відшкодування або виплати не в повному обсязі.

Якщо адвокат проаналізувавши ситуацію, встановить підстави для стягнення страхового відшкодування зі страхової компанії в судовому порядку, ваше право можна буде захистити в суді.

З нашої практики

Трапляються ситуації, коли майно потерпілого зазнало шкоди внаслідок ДТП і безперешкодно отримати страхове відшкодування не вдається через те що:

В таких випадках АБ «Романа Сацика» має успішні кейси, в яких вдалось стягнути страхове відшкодування з страхової компанії, яка відмовила у виплаті через часткове відновлення пошкодженого майна.

Рішення суду

Питання/ відповіді по темі (FAQ)

Скільки коштує подання позову на страхову компанію?

Подання такого позову у нас коштує від 5000 грн (тільки позов), також буде необхідно замовити та оплатити висновок експерта для визначення розміру збитку, сплатити судовий збір у розмірі 1% від ціни позову.

Чи можна провести судовий процес без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Однак, бажано, щоб звіт експерта був замовлений вами. Решту — зробимо ми.

В якому розмірі я отримаю страхове відшкодування?

Максимальний розмір страхового відшкодування встановлений в полісі, якщо це ОСЦПВ то 160 000 грн у 2023 році, якщо КАСКО, то це страхова сума — вартість авто, зазначена в договорі. Однак, зазвичай розмір страхового відшкодування визначається товарознавчою експертизою.

Я не отримаю виплату якщо страхова банкрут?

Ні. Виплату страхового відшкодування ви отримаєте, однак від МТСБУ з фонду захисту потерпілих, і трохи пізніше. Якщо дізнались, що страхова винуватця ДТП почала процес ліквідаціїпишіть заяву про страховий випадок до МТСБУ.

Коли можна ремонтувати авто після ДТП?

Якщо ви винуватець ДТП і не претендуєте на страхове відшкодування, то можете починати ремонт після огляду авто страховиками протягом 10 робочих днів з моменту письмового повідомлення про ДТП.

Якщо ви потерпілийне поспішайте! У випадку недостатності страхової суми для ремонту авто планується судовий розгляд, краще розпочинати ремонт вже після незалежної оцінки збитків.

Чи можна оформити позов до страхової самостійно?

Так, але можуть виникнути певні складнощі. При самостійному складенні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

При недотриманні вимог ЦПК суд може залишити позов без руху до усунення недоліків, а якщо їх не усунути вчасно то вам повернуть позов без розгляду.

Потрібна термінова допомога адвоката?