Житлові питання

Житлові спори — це досить важливий і болюче питання. До житлових спорів відносять спори з приводу отримання спадщини, розділ майна, проблеми при оренді житла. Щоб правильно вирішити суперечку і захистити особисті інтереси варто звернутися за допомогою до адвоката по житлових справах.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Які житлові спори зустрічаються на практиці частіше?
  2. Процедура вирішення житлових спорів
  3. Справи щодо затоплення
  4. Справи щодо стягнення боргу за комунальні послуги
  5. Судовий збір
  6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Які житлові спори зустрічаються на практиці частіше?

Ці справи можуть стосуватися:

Процедура вирішення житлових спорів

Адвокат по житловому праву може надавати юридичну допомогу в декількох варіантах.

Перш за все це надання професійної консультації, на цьому етапі:

  1. розглядають питання;
  2. класифікують проблему;
  3. визначають можливі шляхи для вирішення проблеми;
  4. займаються пошуком правових законів, які зможуть захистити інтереси і права громадян.

Тривалість консультації може відрізнятися в залежності від складності справи.

Наступним етапом стане складання необхідних документів для передачі їх до суду із додатковим супроводженням справи в судовому процесі.

Альтернативним напрямком є досудове регулювання суперечок. Досвідчений юрист допоможе вирішити конфлікт, який виник між сторонами, без необхідності проведення судового засідання. Така юридична послуга дозволить значною мірою заощадити кошти, час, позбавить від судових клопоту.

Справи щодо затоплення

Якщо сусіди не бажають добровільно відшкодувати матеріальну шкоду у зв’язку із затопленням квартири, то Ви вимушені звертатися до суду. За загальним правилом, позов до фізичної особи пред’являється в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Для відшкодування матеріальної шкоди у судовому порядку, яка завдана внаслідок залиття квартири, необхідно зафіксувати факт залиття помешкання. Для цього потрібно звернутися до балансоутримувача (ЖЕК або ОСББ) для того, щоб відповідна комісія склала акт про залиття квартири, у якому має бути зазначено:

Звернення-заявку варто подати письмово і зберігати другий примірник у себе.

Окрім того, обов’язково фіксуйте пошкодження, завдані внаслідок залиття квартири на фото чи відео.

Додатково, для підтвердження розміру шкоди завданої залиттям необхідно звернутись до відповідної експертної установи або експерта з проханням провести будівельно-технічне експертне дослідження, за результатами якого можна визначити причини та розмір шкоди, котра завдана залиттям квартири.

Експерт надасть кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва щодо ремонтно-відновлювальної роботи квартири або звіт про визначення вартості відновлювальних ремонтно-будівельних робіт, які необхідно проводити, а також висновок про оцінку майна, що в подальшому можна долучити до справи.

Стаття «Що робити, якщо вашу квартиру залили сусіди»

Справи щодо стягнення боргу за комунальні послуги

В разі виникнення заборгованості за комунальні послуги підприємство може стягнути із боржника такий борг шляхом звернення до суду із заявою про стягнення судового наказу.

В переважній більшості випадків такі накази не можуть бути видані, оскільки Боржник не визнає розмір боргу і через наявний між сторонами спір — справа підлягає розгляду виключно в порядку позовного, а не наказного провадження. Таким чином, зазначений судовий наказ може бути скасованим, а ваші права захищено.

Судовий збір

Судовий збір в такій категорії справ становить 1073,60 грн за одну вимогу.

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Що найважливіше при вирішенні житлових спорів?

  • Вчасне звернення
  • Вірна кваліфікація
  • Правильний спосіб захисту

Що є найскладнішим в житлових спорах?

Найбільш складним є те, що в більшості справ відсутня значна кількість потрібних документів. На рівні з цією проблемою є проблема відсутності порозуміння між сторонами спору, оскільки 99% таких спорів можна вирішити на досудовому етапі шляхом переговорів із залученням адвоката.

Як довго суди розглядають такі справи?

Все залежить від класифікації справи, наприклад справи із затоплення можуть бути розглянутими в межах 3–6 місяців, а межові спори можуть тривати і більше року. Все залежить від предмета справи, позиції сторін та кількості експертиз.

Як краще вирішити житловий спір?

Найкращий вихід це досудове регулювання, однак якщо сторони не можуть знайти спільної мови, то на допомогу їм приходить суд.

Чи можна звернутись до суду самостійно?

Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись процесуальні вимоги. Також документи додані до заяви мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

Чи можна подати заяву до суду онлайн?

Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.

Які проблеми можуть бути при оформленні заяви без допомоги адвоката?

Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам процесуального законодавства України.

Потрібна термінова допомога адвоката?