Спори зі страховими компаніями

Страхування — це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

Сьогодні укладення договорів страхування є звичною справою у багатьох сферах. В наш час існує безліч видів страхування:

Зі збільшенням кількості страхувальників зростає кількість настання страхових випадків, а отже, і спорів, пов’язаних з виплатами страхових відшкодувань.

Ретельно обирайте страховика не по найнижчій вартості страхового продукту, а по «надійності» страхової компанії — швидкість та гарантія виплати страхувальнику у разі настання випадку (джерело-сайт МТСБУ, відгуки).

Ніколи не ставтесь формально до умов договору, уважно ознайомлюйтесь з його умовами, ставте питання представнику страховика.

Зазначимо, що відносини в сфері страхування є непростими. Нерідко страхова компанія відмовляється виконувати свої обов’язки з виплати страхової суми. Тому у відносинах зі страховими компаніями необхідно звертатися за допомогою до адвоката, який спеціалізується у цих справах, має професійні знання в цій сфері і досвід оскарження рішень страхових компаній.

Спори зі страховими компаніями є складною процедурою, так як в будь-якій страховій компанії існує цілий штат юристів, які займаються тільки страховими справами. Тому самостійно не підготовленій людині майже неможливо вирішити страховий спір, в зв’язку з чим виникає потреба в послугах адвоката.

Виходячи з аналізу наявних судових рішень в реєстрі, більшість спорів у сфері страхування — це стягнення страхових відшкодувань внаслідок настання ДТП як у порядку регресу, так і внаслідок:

З власного досвіду зазначимо, що судова практика у страхових спорах загалом є усталеною, можна наперед спрогнозувати результат розгляду справи за наявності належних доказів: довідки про ДТП, постанови суду про притягнення винної особи до відповідальності (ст. 122, 124, 130 КУпАП), звіту про вартість матеріального збитку.

У яких випадках потрібен адвокат

  1. Страхова компанія відмовляється виплачувати страхову суму
  2. Страхова компанія затягує терміни виплати
  3. Страхова компанія відмовляється визнавати страховий випадок
  4. Виникають інші проблеми в галузі страхування

Адвокатське бюро «Романа Сацика» має успішний досвід ведення страхових справ з 2020 року та низку судових рішень на користь наших клієнтів по всій Україні.

Ми пропонуємо

  1. Консультації адвоката по будь-якому питанню в області страхового права
  2. Допомога адвоката при складанні претензій до страхової компанії
  3. Сприяння адвоката в проведенні експертизи
  4. Допомога адвоката при складанні позову до суду
  5. Послуги адвоката по представництву клієнта в суді та інших державних органів

Наші адвокати представляють інтереси клієнтів у судах Києва та Київської області, а також у всіх судах України, беручи участь у них через відеоконференцію через «Електронний суд».

Які можуть бути спори з страховими компаніями?

  1. Відмова у виплаті або занижена сума виплати за полісом ОСЦПВ (більш детально за посиланням)
  2. Відмова у виплаті за договором добровільного страхування (КАСКО), занижена сума виплати
  3. Пред’явлення до Вас, як винуватця ДТП вимог про компенсацію виплаченого страхового відшкодування (регрес, суброгація)
  4. Відмови у виплаті по договорам туристичного обслуговування, страхування життя, майна тощо

Адвокатське бюро «Романа Сацика» має успішний досвід у веденні таких справ.

Переваги співпраці з нашим бюро у цивільних справах

Якщо потрібно швидко, професійно і правильно з юридичної точки зору вирішити питання, пов’язане із захистом особистих прав, інтересів, нерухомості або працевлаштування, знадобиться адвокат по спорам зі страховими. Наш адвокат зможе представляти інтереси клієнта в суді або вирішити проблему ще до її початку. Звичайний громадянин України не знає тонкощів чинного законодавства, важелів тиску і правил спілкування з іншою стороною. Тільки експерт в цій галузі зможе захистити Ваше право.

Плюси роботи з професіоналом:

Завдяки нашому ґрунтовному досвіду, шанси на перемогу збільшяться в кілька разів. Ми розглядаємо страхові спори будь-якої складності.

Якими принципами керуються цивільні адвокати

Будь-який адвокат в роботі орієнтується на законність, головні принципи верховного права, незалежність, повну конфіденційність. Його головне завдання — зробити все для того, щоб не стався конфлікт інтересів. Професійний адвокат по страхових спорах володіє необхідною базою знань і вмінь, які дозволяють йому слідувати адвокатській етиці і домагатися перемоги в судових справах будь-якої складності.

Детальніше про етапи співпраці

Професійні адвокати по страховим спорам розглядають кожне звернення індивідуально. При цьому, вони дотримуються конкретного плану дій:

Кінцевий етап — отримання позитивного рішення. Спеціаліст буде вести справу від початку до самого кінця.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Як довго триває розгляд справи в суді?

Час розгляду справи може значно відрізнятися в залежності від складності справи, навантаження на суд, доступності доказів та інших факторів. Деякі справи можуть вирішуватися за кілька місяців, в той час як інші можуть тривати кілька років.

Чи можливий врегулювання страховий спір поза судом?

Так, у деяких випадках сторони можуть вирішити спір шляхом переговорів або альтернативних методів врегулювання спорів.

Скільки коштує судовий процес в спорі зі страховою?

Вартість участі в судовому процесі може включати судові збори, витрати на представництво адвоката, експертні дослідження та інші витрати. Витрати будуть залежати від складності справи та інших факторів.

Чи потрібно мати адвоката при спорі зі страховою?

Зазвичай, так. Професійна юридична допомога може бути корисною, особливо у складних справах або там, де сторона не має достатньої кваліфікації у сфері права.

Чи можна провести судовий процес без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Однак, бажано, щоб звіт експерта був замовлений вами. Решту — зробимо ми.

Чи можна оформити позов до страхової самостійно?

Так, але можуть виникнути певні складнощі. При самостійному складенні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»). При недотриманні вимог ЦПК суд може залишити позов без руху до усунення недоліків, а якщо їх не усунути вчасно то вам повернуть позов без розгляду.

Потрібна термінова допомога адвоката?