Визнання права власності на майно

Право власності включає в себе три складові: право володіння, користування та розпорядження майном. Таке право можна отримати в результаті купівлі-продажу, міни, дарування, отримання у спадок та інших юридичних процедур. Адвокат по визнанню права власності на майно буде корисний для будь-яких сторін спору. Це може бути захист вже отриманого права або його оспорювання.

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Коли потрібна допомога адвоката, щоб визнати власність на майно
 2. Реєстрація права власності на нерухомість
 3. Перелік документів для визнання права власності у порядку спадкування через суд
 4. Наша судова практика
 5. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Коли потрібна допомога адвоката, щоб визнати власність на майно

Консультація фахівця може знадобитися в декількох випадках. Часті проблеми викликає визнання права власності:

 1. на самочинне будівництво;
 2. для об’єктів нерухомості по угоді;
 3. на квартиру в новобудові;
 4. незавершене будівництво;
 5. давно придбане майно.

Професійна правнича допомога необхідна при визнанні права власності на майно у судовому порядку. Звернутися до суду можна, якщо відсутні інші законні механізми для вирішення питання. Юристи допомагають правильно скласти позовну заяву до суду та можуть представляти інтереси клієнта як в суді, так і під час досудового збирання доказів.

Визнання права власності на майно вважається довгим і складним процесом, який може затягнутися. Залучення у цей складний та довготривалий процес кваліфікованого спеціаліста сприяє економії часу та нервів клієнтів.

Реєстрація права власності на нерухомість

Визнання права власності на нерухоме майно включає в себе внесення всіх необхідних даних для підтвердження даних в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Право власності виникає з моменту його державної реєстрації.

Порядок оформлення включає в себе безліч важливих нюансів, покроковий алгоритм дій. При цьому, підлягають уточненню особисті майнові права, визначається перелік необхідних документів, з’ясовується можливість підтвердження прав і ведення подальших угод. Для отримання вичерпної інформації щодо майнових прав слід звернутися до адвокатського бюро «Романа Сацика».

У судовому порядку це питання регулюється у разі:

Розрізняють багато ситуацій, в ході яких необхідно визнати власника і його майнові права. Це може статися при розірванні шлюбу, для приватизації нерухомості, в разі перебування майна у спільній сумісній власності, при отриманні спадщини, якщо в документах є будь-які помилки або неточності.

Судовий порядок для визнання права власності характеризується своєю специфікою. Для цього важливо сформувати аргументовану позицію, мати переконливу доказову базу. Особливо, це важливо в ситуації суперечок. Без необхідної освіти, знань і досвіду вирішення цих питань може значно затягнуться. Тому найкращим рішенням буде отримання правової допомоги.

Перелік документів для визнання права власності у порядку спадкування через суд

До позовної заяви натурі необхідно додати такі документи:

 1. копія паспорту із відміткою про реєстрацію;
 2. копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
 3. копії документів, що підтверджують право власності на майно (наприклад, довідка з БТІ, довідка з кооперативу про виплату частки);
 4. відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину;
 5. копії доказів, які підтверджують родинні зв’язки із спадкодавцем;
 6. копія свідоцтва про смерть;
 7. докази оплати судового збору (оригінал для суду).

Документи до позову мають бути належним чином засвідчені та, зокрема, повинні містити:

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Скільки коштує подання позову про визнання права власності на майно?

Подання позову про у нашому адвокатському бюро коштує від 5000 грн (тільки підготовка позову). Крім цього, враховуйте понесення витрат на підготовчі дії — подання адвокатських запитів. Вказана вартість — без представництва в судовому засіданні.

Чи можна оформити такий позов самостійно?

Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

До якого суду варто подавати позов про визнання права власності на майно?

Позовна заява про поділ нерухомого майна пред’являється за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Хто може звернутися з позовом щодо визнання права власності?

Особа, яка вважає, що стала власником майна в силу придбання, має право звернутися до суду з позовом про визнання за ним права власності. Відповідачем за позовом про визнання права власності в силу придбання є колишній власник майна.

Чи можна продати будинок, якщо він не перебуває у приватній власності?

Ні, цього зробити неможливо. Проте, можна продати узаконений будинок, навіть якщо земельна ділянка, на якій він розміщений, не приватизована (не оформлено право власності).

Чи можна набути майно у власність шляхом прописки?

Реєстрація місця проживання, як кажуть «прописки», не дає права претендувати на частку у квартирі.

Винятки — приватизація житла.

Розпоряджатися часткою може лише її законний власник. Мешканці, не власники, мають права та обов’язки, які пов’язані з проживанням у квартирі.

Потрібна термінова допомога адвоката?