Адвокат по сімейним справам

Послуги сімейних адвокатів бюро «Романа Сацика»: юридична консультація, складання позовної заяви, представництво інтересів у суді, ведення справи «під ключ».

До компетенції сімейного адвоката входять справи, пов’язані з розлученням, поділом майна подружжя, аліменти, визначення місця проживання, встановлення батьківства, усиновленням та іншими аспектами сімейного права, що регулюються українським законодавством. Без грамотної юридичної підтримки отримати позитивне рішення суду, часто дуже складно.

Також сімейний адвокат захистить інтереси клієнта під час укладання шлюбних договорів.

Юристи адвокатського бюро «Романа Сацика» мають успішний досвід ведення сімейних справ з 2020 року; лише за останній рік у таких справах було винесено близько 150 судових рішень на користь наших клієнтів. У більшості випадків можливий варіант послуги «під ключ», що позбавляє вас контактів як з суддями, так і з другою стороною процесу.

Наші сімейні адвокати представляють інтереси клієнтів у судах Києва, Борисполя та Київської області. Також адвокати можуть представляти Ваші інтереси у всіх судах України, беручи участь у них по відеоконференції, через «Електронний суд».

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Розірвання шлюбу
 2. Поділ майна
 3. Аліменти
 4. Шлюбний договір
 5. Визначення місця проживання дитини
 6. Встановлення батьківства та позбавлення батьківських прав
 7. Виїзд дитини за кордон

Розірвання шлюбу

Процес розірвання шлюбу доходить до зали суду у двох випадках:

 1. у подружжя є спільна дитина віком до 18 років;
 2. один із подружжя не погоджується на розлучення.

Дуже часто до процесу розірвання шлюбу додаються суперечки, щодо:

В результаті розірвання шлюбу перетворюється на тривалий і емоційно виснажливий процес.

Сімейні адвокати бюро «Романа Сацика» забезпечують юридичну та моральну підтримку на всіх етапах розгляду справи, а також послугу «розлучення під ключ», позбавляючи клієнта необхідності особисто бути присутніми на судових засіданнях.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Адвокат з розірвання шлюбу

Питання та відповіді

Чи можна провести розлучення без моєї присутності в суді?

Так, ви можете вказати у заяві, що хочете, щоб ваша справа розглядалася без вашої присутності. Найкраще в цьому випадку доручити представляти ваші інтереси сімейним адвокатам, наприклад, адвокатському бюро «Романа Сацика». Для таких випадків ми пропонуємо послугу «розлучення під ключ», коли вам потрібно буде лише надати потрібні для суду документи. Решту ми зробимо за вас.

Коли рішення про розлучення набирає чинності?

Рішення суду про розірвання шлюбу набирає законної сили через 30 днів після його прийняття.

Чи можна розлучитися під час війни?

Так, воєнний стан не є перешкодою для розірвання шлюбу. Більше того, процес розлучення можна провести навіть у тому випадку, якщо ви знаходитесь за межами України.

Поділ майна

Необхідність в поділі майна між чоловіком і дружиною виникає у тих випадках, коли вони планують розлучитися, але кожен має свій погляд на вирішення даного питання.

У такій ситуації, між ними погіршуються взаємовідносини, які заважають раціональному розподілу нажитих за час спільного сімейного життя матеріальних благ. Тому, найкращим виходом стане юридична консультація адвоката з сімейних питань, яка спрямована на позитивне і швидке врегулювання конфлікту.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Адвокат з поділу майна

Аліменти

Стягнення аліментів може бути призначене одночасно з розлученням, після розлучення або до офіційного розірвання шлюбу. Також, не є перешкодою навіть спільне проживання подружжя, якщо хтось із них нехтує своїми батьківськими обов’язками.

У свою чергу, якщо одержувач аліментів витрачає їх не на утримання дитини, дитині виповнилося 18 років або відбулися якісь зміни, виплати можуть бути припинені за рішенням суду.

Якщо подружжя не в змозі самостійно домовитися про утримання спільної дитини після розлучення, сімейні адвокати бюро «Романа Сацика» нададуть необхідну юридичну допомогу. Це може бути складання позовів, обрання способу захисту, повне представництво інтересів клієнта в суді — «аліменти під ключ».

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Адвокат з аліментів

Питання та відповіді

Чи можна подати на аліменти, якщо офіційно шлюб не розірвано?

Так, позов на виплату аліментів можна подавати як після розлучення, так і до офіційного розірвання шлюбу. Більше того, якщо один із батьків не бере участі у утриманні дитини, на аліменти можна подати навіть під час спільного проживання подружжя.

Чи можна подати на аліменти, якщо я з дитиною за кордоном?

Так, ви можете надати потрібні документи електронною поштою, а сімейні адвокати, наприклад, бюро «Романа Сацика» представлятимуть ваші інтереси у суді Києва, Борисполя чи іншому місті.

З якого моменту починають нараховуватись аліменти?

Аліменти починають нараховуватись з моменту звернення позивача до суду. Тобто незалежно від того, наскільки затягуватиме процес відповідач, йому доведеться виплачувати всю суму, нараховану з дати подання позовної заяви.

Шлюбний договір

Шлюбний договір — це правильний, хоча, як і раніше, малозрозумілий для більшості людей спосіб оформлення майнових і фінансових прав і обов’язків подружжя. Він може бути підписаний як до одруження, так і вже під час сімейного життя.

Шлюбний договір регулює:

Маючи 5-річний досвід ведення сімейних справ, юристи Адвокатського бюро «Романа Сацика» допоможуть укласти шлюбний договір з урахуванням неочевидних нюансів, щоб підсумковий документ міг максимально захистити інтереси клієнта.

Також ми надамо кваліфіковану підтримку у процесах, пов’язаних із зміною або розірванням шлюбного договору.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Адвокат за шлюбними договорами

Питання та відповіді

Коли набирає чинності шлюбний договір?

Якщо шлюбний договір складається до офіційного розпису, він починає діяти з дня реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договір складено вже у шлюбі, він починає діяти з його підписання у нотаріуса.

Чи можна змінити умови шлюбного договору після того, як він почав діяти?

Так, умови шлюбного договору можна змінити або за взаємною згодою нотаріуса, або на вимогу одного з подружжя, якщо є відповідне рішення суду.

Як розірвати шлюбний договір?

Шлюбний договір може бути розірваний або після закінчення його терміну дії, або за взаємною згодою подружжя у нотаріуса, або за рішенням суду.

Визначення місця проживання дитини

Після розірвання шлюбу, в подружжя, у яких є дитина, часто виникає питання щодо проживання такої дитини з одним із батьків. Внаслідок чого виникає необхідність у визначенні місця проживання дитини.

Якщо подружжя не в змозі самостійно домовитися про місце проживання спільної дитини, після розлучення, сімейні адвокати бюро «Романа Сацика» нададуть необхідну юридичну допомогу.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Допомога адвоката щодо визначення місця проживання дитини

Питання та відповіді

Чи можливе мирне врегулювання спору?

Так, згідно із ч. 4 ст. 157 СК України батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Які шляхи вирішення конфлікту?

Через укладення договору у нотаріуса, звернення до органів опіки та піклування (служба у справах дітей та сім’ї), у судовому порядку.

Навіщо потрібно визначати місце проживання дитини?

Рішення суду дає можливість вирішувати різноманітні питання, що стосуються виховання дитини та потребують згоди одного з батьків (зареєструвати місце проживання, давати згоду на лікування, навчання, участь дитини у дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах, туристичних, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном).

Чи можна визначити місце проживання дитини, якщо дитина перебуває за кордоном?

Так, вже існує така практика судів, однак у цій ситуації є нюанси та їх потрібно обговорювати індивідуально перед поданням позовної заяви.

Чи можна взяти справу під ключ?

Так, в АБ «Романа Сацика» може взяти справу під ключ.

Встановлення батьківства та позбавлення батьківських прав

Встановлення факту батьківства може відбуватися:

 1. у добровільному порядку, тоді батькам дитини достатньо самостійно звернутися до РАЦСу;
 2. у судовому порядку, коли чоловік заперечує факт свого батьківства.

Позбавлення батьківських прав відбується виключно в судовому порядку.

Судові процеси, в яких зачіпаються інтереси дітей, є одними з найемоційніших у сімейному праві. Сімейні адвокати бюро «Романа Сацика», маючи досвід ведення подібних справ із позитивним для клієнтів результатом, не лише складуть позовну заяву, а й за потреби самостійно будуть представлять ваші інтереси в суді. У цьому випадку ваша присутність на засіданнях буде необов’язковою.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Допомога адвоката щодо встановлення факту батьківства

Питання та відповіді

Чи можна встановити батьківство посмертно?

Так, але якщо дитина народжена після 2004 року і немає матеріалу для проведення ДНК-експертизи, потрібна ексгумація тіла покійного батька.

Чи потрібно отримувати нове свідоцтво про народження після підтвердження батьківства?

Так, оскільки саме собою рішення суду про підтвердження батьківства не замінює свідоцтво про народження. Тому потрібно звернутися до РАЦСу для оновлення цього документа.

Чи можна позбавити батьківських прав батька, якщо він служить у ЗСУ?

Ні, у разі суд немає права позбавляти батька батьківських прав. Також не може бути позбавлений батьківських прав чоловік, який перебуває у тривалому відрядженні або душевно хворий.

Виїзд дитини за кордон

Виїзд за кордон дитини віком до 16 років — одна з найчастіших причин звернення до сімейних адвокатів, коли батьки перебувають у розлученні.

Відповідно до чинного законодавства, при перетині кордону дитиною до 16 років повинні бути присутні обидва батьки. А якщо ні, то у дорослого супроводжуючого має бути нотаріально завірена згода відсутнього батька на виїзд дитини за кордон.

Подібна процедура перешкоджає незаконному вивезенню малолітніх дітей із країни, але й створює ґрунт для маніпуляцій, якщо у колишнього подружжя напружені стосунки. З 2018 року список причин, з яких для виїзду неповнолітньої дитини достатньо згоди одного з батьків, розширився.

Крім того, якщо мати перешкоджає поїздкам дитини з батьком, який проживає окремо, дозвіл на виїзд можна отримати у судовому порядку.

На час воєнного стану діти віком до 16 років можуть виїжджати з країни у супроводі будь-якого родича, якщо у дорослого є документ, що підтверджує їх спорідненість.

Якщо у вас виникла проблема із вивезенням своєї дитини за кордон, юристи адвокатського бюро «Романа Сацика» вивчать вашу ситуацію та порадять правильний порядок дій.

Отримати консультацію: +38 (068) 520-80-20, +38 (073) 520-80-20.

Допомога адвоката щодо вивезення дитини за кордон

Питання та відповіді

Чи потрібний нотаріально завірений дозвіл на вивезення дитини до 16 років від батька-іноземця?

Ні, якщо батько не має громадянства України, його нотаріально завірена згода на вивезення дитини за кордон не потрібна.

Хто може вивозити дитину за кордон під час воєнного стану?

Під час дії військового стану дитини до 16 років може вивезти за кордон один із батьків або родич (сестра, брат, мачуха, тітка, бабуся), якщо є документи, що підтверджують спорідненість. Згода другого з батьків у цьому випадку не потрібна.

Як оформити згоду на виїзд дитини батька, який перебуває за кордоном?

У цьому випадку батько, який перебуває за кордоном, повинен звернутися до дипломатичного представництва або консульства України у країні перебування.

Судова практика сімейних адвокатів бюро «Романа Сацика

Вартість послуг

Вартість супроводу юристами адвокатського бюро «Романа Сацика» у сімейних справах складає від 2000 грн (складання позову), або від 1000 грн/год.

Окремо оплачується участь адвокатів у кожному судовому засіданні.

Потрібна термінова допомога адвоката?