Відшкодування збитків при ДТП страховою компанією

Питання відшкодування шкоди внаслідок ДТП є доволі актуальним у наш час. Прикро, але ні страхові компанії, ні самі винуватці не дуже бажають добровільно та в повному обсязі задовольнити вимоги потерпілого і часто доводиться суперечки вирішувати в суді. Одна з основних проблем з відшкодування шкоди потерпілому виникає у випадку неплатоспроможності страховика винуватця.

Відшкодування страховою компанією шкоди, завданої майну, при ДТП

Відшкодування страховою компанією шкоди, завданої майну, при ДТП

Відшкодування страховою компанією шкоди, завданої майну, при ДТП

Загальновідомо, що відшкодування збитків постраждалим особам повинна зробити страхова компанія, з якою винуватець ДТП уклав договір обов’язкового страхування відповідальності власника транспортного засобу (ОСВВНТЗ).

Перше, що необхідно зробити для отримання виплати страхового відшкодування — це звернутись до страхової компанії винуватця телефоном та написати заяву про настання ДТП, долучивши всі наявні документи, що підтверджують факт настання пригоди та фотофіксацію з місця ДТП. Після огляду пошкоджень транспортного засобу експертом страхової компанії можна писати заяву на виплату.

Увага! У вас є лише 1 рік з моменту ДТП на звернення до страхової із заявою про виплату.

Щоб реалізувати свої права на відшкодування шкоди внаслідок ДТП Вам необхідно після ДТП записати дані страхового полісу винуватця ДТП і невідкладно але, не пізніше 3 робочих днів письмово повідомити в його страхову компанію про ДТП. Обов’язково повідомте про ДТП і свою страхову компанію.

Підставою для виплати страхового відшкодування є постанова про притягнення винної особи до відповідальності.

Підстава для виплати страхового відшкодування

Підстава для виплати страхового відшкодування

Таку постанову видає суд після розгляду справи по суті. Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції, який проводив розгляд справи. У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає чинності через 10 днів з дня її винесення.

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Хто оцінює збитки при ДТП?

За наслідками ДТП експерт страхової компанії оцінює вартість пошкоджень автомобіля. Страхова компанія відшкодовує кошти на підставі висновку експерта про оціночну вартість пошкоджень. Однак у випадку якщо Ви не погоджуєтесь із даною сумою, то можете звернутись самостійно до іншого незалежного експерта і надати свою експертизу до страхової.

Як отримати копію протоколу ДТП?

На місці ДТП за вимогою учасників ДТП їм надається можливість зробити фотографію схеми ДТП. У випадку відсутності технічної можливості, копія схеми ДТП та фотографії з місця ДТП можна отримати на адвокатський запит.

Коли має бути суд після ДТП?

Винуватця аварії визначає не поліція, а суд. За певний час після ДТП (від 3 днів до місяця) поліція передає адміністративний матеріал до суду. Справу реєструють у канцелярії, визначається суддя, який розглядатиме справу, та дата засідання. Інформація про судові справи розміщена в електронному реєстрі судових засідань. Даний реєстр працює 24/7. Тож, не виходячи з дому, ви можете отримати інформацію про дату майбутнього судового засідання.

Який суд розглядає справу про ДТП?

Відповідно до ст. 221 КУпАП справи про ДТП розглядає районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд.

Як себе поводити, якщо ви стали свідком ДТП?

  • По можливості надати першу медичну допомогу потерпілим, викликати швидку.
  • Викликати поліцію, якщо учасники ДТП самі цього не зробили.
  • Спробувати запам’ятати або ж записати номер авто та особливі прикмети винуватця аварії, якщо останній залишив місце ДТП.

Як повинен діяти водій у разі причетності до ДТП?

Відповідно до Правил дорожнього руху, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Що складається при ДТП?

На місці скоєння ДТП працівники поліції фіксують всі обставини справи, складають схему ДТП, відбирають пояснення у свідків та учасників ДТП, складають протоколи. Слід пам’ятати, що вину особи у таких справах встановлює суд.

Хто є потерпілим у ДТП?

Потерпілим у ДТП є фізична та/або юридична особа, життю, здоров’ю та/або майну яких заподіяна шкода внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з використанням транспортного засобу, або інша особа, яка має право на отримання відшкодування.

Хто має право на відшкодування шкоди внаслідок ДТП?

Право на відшкодування майнової шкоди, завданої майну фізичних та юридичних осіб, має власник (частина третя статті 386 ЦК України) та/або особи, які мають речове право на чуже майно (статті 396 ЦК України).

Як отримати відшкодування при ДТП?

Для отримання страхового відшкодування до страхової компанії винуватця ДТП необхідно надати Заяву про страхове відшкодування. Така заява повинна бути подана протягом 30 днів з моменту подачі повідомлення про ДТП, але не пізніше 1 року з моменту настання ДТП. З власного досвіду варто додати, що краще не зволікати та повідомити страхову про настання страхового випадку.

Як себе поводити, якщо ви стали свідком ДТП

Як себе поводити, якщо ви стали свідком ДТП

Потрібна термінова допомога адвоката?