Оскарження постанов про накладення адміністративного стягнення, складених працівниками поліції

Порядок оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення передбачений Кодексом України про адміністративне правопорушення (КУпАП).

Відповідно до частини 3 статті 288 Постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі — у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Ми радимо оскаржувати постанову про накладення адміністративного стягнення через суд.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Строки на оскарження постанови
  2. В який суд звертись
  3. Судовий збір
  4. Основні документи які потрібно приєднувати до позовної заяви
  5. Наша судова практика
  6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Строки на оскарження постанови

Строк на оскарження постанови 10 днів. Цей строк починає обчислюватися з моменту винесення постанови.

В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено (але для цього потрібні поважні причини — як-то перебування на лікарняному).

В який суд звертись

Позовна заява подається до місцевого загального суду, на вибір за місцем реєстрації або проживання позивача або за місцезнаходженням відповідача, суд розглядає позов як адміністративний суд, тому позов повинен буди складений з дотриманням вимог Кодексом адміністративного судочинства України (КАСУ).

Судовий збір

Судовий збір сплачується 0,2 відсотка від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого станом на 1 січня календарного року в якому подається позовна заява (у 2024 році, це 605,60 грн).

Основні документи які потрібно приєднувати до позовної заяви

  1. Квитанція про сплату судового збору
  2. Копія паспорту
  3. Копія ідентифікаційного коду
  4. Копія постанови
  5. Клопотання про допит свідків
  6. Інші докази

Після розгляду справи суд виносить рішення яким:

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Що робити якщо не згоден з постановою?

Оскаржити штраф про адміністративне правопорушення можна буде протягом 10 днів з дня його винесення, згідно статті 289 КУпАП. Для цього необхідно звернутися в суд з позовом і додати до нього постанову.

Як оскаржити постанову поліції в суді?

Насамкінець у позовній заяві треба висловити прохання скасувати постанову про адміністративне правопорушення та закрити адміністративне провадження.

Скільки днів на оскарження постанови поліції?

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення.

Чи можна оскаржити постанову без моєї участі?

Так, можна надати копії документів, зробити оплату, підписати договір з адвокатом. Решту — зробимо ми.

Чи можна оформити позов самостійно?

Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись вимог, які передбачені Кодексом адміністративного судочинства України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

Які проблеми можуть бути при оформленні позову без допомоги адвоката?

Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам КАСУ. Якщо ви не встигли усунути недоліку у встановлений судом строк, позов буде залишено без розгляду.

>Який сплачується судовий збір?

Судовий збір сплачується 0,2 відсотка від розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого станом на 1 січня календарного року в якому подається позовна заява (у 2024 році, це 605,60 грн).

Потрібна термінова допомога адвоката?