Визнання угод (договорів) недійсними

Більшість людей укладають угоди, щоб досягти будь-якого результату між сторонами. Однак, успішний результат можливий тільки, якщо угоди будуть встановлені з урахуванням законодавства. Визнання угод недійсними досить часта процедура. Розберемося з нюансами, прописаними в законах. Якщо у вас виникла необхідність звернутися до досвідченого юриста, зайдіть на сайт адвокатського бюро Романа Сацика. Досвідчені адвокати допоможуть знайти вихід навіть із самої складної ситуації. Вони беруться за складні справи і використовують сучасні методи.

Підстави для визнання угоди недійсною

В законодавстві вказано, що угода, укладена між сторонами має бути оформлено в певному порядку і формі. Під час зустрічі кожен учасник обговорює предмет, ціну та строк дії паперів. Визнання договорів недійсними досить складна процедура. Якщо в законі прямо не встановлено факт нікчемності, але одна зі сторін вважає, що вона недійсна, суд може погодитися з одним з учасників. Допомогти розібратися з усіма нюансами юридичних угод зможуть адвокати з бюро Романа Сацика. Вони проводять аналіз всієї документації і враховують побажання своїх клієнтів. Угода може вважатися недійсною, якщо не будуть дотримані наступні вимоги:

  • Зміст угоди суперечить чинним законам;
  • Особа, яка вчиняє правочин, повинна бути визнано дієздатним;
  • Кожен учасник може вільно висловлювати свою волю;
  • У паперах повинні бути вказані обставини для настання правових наслідків;
  • Якщо угоду роблять батьки, вона не може суперечити волі дітей.

Також варто відзначити, що угоди, які складені не за формою, автоматично вважаються недійсними.

Нікчемність угод

В законодавстві вказується, що визнання угоди нікчемною може бути при наявності наступних моментів:

  • Сторони не дотримуються вимоги про нотаріальне посвідчення правочину;
  • Угода була укладена малолітньою особою, без присутності законних представників;
  • Договір був підписаний людиною, яка не є дієздатним і під час підписання не були присутні законні представники;
  • Загальний порядок під час укладення угоди був порушений.

Бувають ситуації, коли недійсною визнається тільки частина договору. Її дія припиняється з дня рішення суду, тобто з моменту виникнення такого факту.

Правові наслідки

Оспорімие і нікчемні правочини мають наслідками. Якщо особа укладає угоду без наявності необхідної ліцензії, то такий договір в суді буде визнаний недійсним. У такій ситуації винуватець зобов’язаний виплатити другому учаснику компенсацію. Наслідки недійсною угоди можуть бути більш серйозними. Якщо угода буде порушувати права людини і суперечити закону, то вона буде визнана нікчемною. Весь дохід, отриманий в результаті такої діяльності повинен бути повернутий другій стороні або стягується в доход держави. Якщо будуть допущені будь-які помилки, то це вважається халатністю і другій стороні доведеться відшкодувати всі збитки. Існують і інші обставини, коли угода буде визнана недійсною. Хороший адвокат зможе проконсультувати з усіх юридичних питань. Щоб скористатися послугою, необхідно залишити свою заявку на сайті або зателефонувати за вказаним номером телефону. Наші представництва є в Києві Борисполі. Ціна послуг приємно здивує клієнтів. Досвідчені юристи нададуть консультацію та допоможуть вирішити проблему.

Рейтинг 0 / 5. Голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.