Розділ майна

Кваліфікована допомога адвоката під час поділу майна може знадобитися подружній парі в тому випадку, коли обидва учасники зважилися на офіційне розірвання шлюбу і хочуть визначитися з тим, яке майно буде належати кожному з них. Рішення майнових питань вважається одним з найважчих напрямків у сьогоднішній юридичній практиці, розібратися з якими зможуть тільки фахівці з багаторічним практичним досвідом у такій категорії справ.

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Важливість звернення до юриста під час розподілу майна
 2. Перелік послуг юриста по поділу майна
 3. Підсудність справ про поділ майна
 4. Розмір ставки судового збору
 5. Наша судова практика
 6. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Важливість звернення до юриста під час розподілу майна

Необхідність в поділі майна між чоловіком і дружиною виникає у тих випадках, коли вони планують розлучитися, але кожен має свій погляд на вирішення даного питання. У такій ситуації, між ними погіршуються взаємовідносини, які заважають раціональному розподілу нажитих за час спільного сімейного життя матеріальних благ. Тому, найкращим виходом стане юридична консультація адвоката з сімейних питань, яка спрямована на позитивне і швидке врегулювання конфлікту.

Перш за все, перед адвокатами ставляться наступні цілі:

 1. отримання максимальної вигоди від вирішення спору для самого клієнта;
 2. визначення всіх можливих прогнозів і надання розгорнутих консультацій для прийняття клієнтом правильного рішення;
 3. інформування клієнта про те, на яке майно він має право претендувати, а також про всі можливі результати вирішення даного питання.

Для того, щоб клієнт отримав максимально вичерпну відповідь на своє питання, юристам необхідно надати всі можливі правовстановлюючі документи на належне їм майно.

Отримання фахової консультації у сімейних справах, є першим і визначальним кроком, спрямованим на боротьбу за свої права при вирішенні питання про поділ майна. Від обсягу наданої інформації буде залежати вартість послуги і можливість виграшу справи, що розглядається.

Перелік послуг юриста по поділу майна

Запропоновані послуги адвоката по розділу майна полягають в наступному:

Якщо потрібен кваліфікований юрист, який надає свої послуги в м. Києві та м. Борисполі, краще відразу звернутися до адвокатського бюро «Романа Сацика» і не втрачати час на пошуки відповідного фахівця. Співробітники нашого бюро мають колосальний досвід у вирішенні питань з поділу спільного майна подружжя, тому з легкістю впораються зі справами будь-якого ступеня складності.

Вартість консультації юриста по поділу у майна при розірванні шлюбу вказана на сайті бюро в окремому розділі. Сума надання подальших послуг буде залежати від тривалості розгляду і складності справи.

У деяких випадках, судового процесу можна уникнути. Проте, при такому результаті справи, все одно слід скористатися допомогою досвідченого фахівця, щоб під час підписання мирової угоди не опинитися у невигідному для вас становищі. Тому, юристи попередньо вивчають зміст такого договору і надають корисні рекомендації перед його підписанням.

Підсудність справ про поділ майна

Позовна заява про поділ нерухомого майна пред’являється за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Якщо пов’язані між собою позовні вимоги пред’явлені одночасно щодо декількох об’єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об’єкта, вартість якого є найвищою (ч. 1 ст. 30 ЦПК України).

Розмір ставки судового збору

Оскільки спори про поділ майна є спорами майнового характеру, то за подання до суду позовної заяви судовий збір становить — 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Тобто, розмір судового збору залежить від ціни позову, яка визначається відповідно до експертного висновку.

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Протягом якого часу після розірвання шлюбу можна поділити майно?

Позов про поділ майна можна пред’явити протягом трьох років з дня набрання рішенням про розірвання шлюбу законної сили.

Хто має право подати позов про поділ спільного майна подружжя?

Позов про поділ спільного майна подружжя маєте право подати до того з подружжя, на чиє ім’я воно зареєстроване.

Можна поділити майно без суду?

Так, у випадку досягнення згоди щодо поділу майна подружжя, можна звернутися до нотаріуса та укласти відповідний договір. Наголошуємо, що спір має бути відсутній.

Для чого необхідно проводити оцінку майна?

По-перше, оцінка майна проводиться з метою правильного розрахунку судового збору. По-друге, для відшкодування частки у вартості майна, якщо позивач заявляє таку позовну вимогу.

Хто проводить оцінку майна?

Оцінку майна проводить сертифікований експерт-оцінювач, який має відповідну кваліфікацію.

Який перелік документів для підготовки позовної заяви про поділ спільного майна подружжя?

Для підготовки позовної заяви необхідні наступні документи:

 • паспорт, довідка про місце реєстрації, ідентифікаційний код позивача;
 • рішення суду про розірвання шлюбу;
 • правовстановлюючі документи на майно;
 • експертний висновок про вартість майна;
 • квитанція про сплату судового збору.

Потрібна термінова допомога адвоката?