Відшкодування шкоди внаслідок ДТП

Якщо Ви стали учасником ДТП, а тим більше якщо Ви не винні в ньому — правильно зафіксуйте всі обставини справи, оскільки це допоможе Вам не тільки при встановленні винуватості іншої особи, а й при вирішенні питання щодо відшкодування завданої Вам шкоди.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Основні кроки при ДТП
  2. Стягнення з винуватця ДТП завданої ним шкоди через суд
  3. Наша судова практика
  4. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Основні кроки при ДТП

Відшкодування шкоди внаслідок ДТП
  1. Відфотографуйте місце зіткнення, отримані пошкодження, дорожні знаки, сліди гальмування (окрім того, можна здійснити відеозйомку місця ДТП для охоплення більшої кількості інформації про місце зіткнення)
  2. Надайте пояснення (бажано користуючись допомогою адвоката), чітко зазначте обставини дорожньо-транспортної пригоди
  3. Постарайтесь взяти у найближчих машин відео з відео реєстраторів
  4. Запишіть контакти осіб, що бачили обставини ДТП та вкажіть їх в поясненнях (попросіть полісменів опитати їх)
  5. Обов’язково повідомте страхові компанії про ДТП
  6. Протягом 3 днів з моменту ДТП напишіть повідомлення страховій компанії про страховий випадок
Основні кроки при ДТП

Після того, як на винну особу було складено протокол про адміністративне правопорушення органи правопорядку направляють адміністративний матеріал до суду, де вирішується питання щодо її наявності. Вже на цьому етапі отримавши рішення суду про вину особи, Ви набагато спростите собі вирішення подальших проблем щодо отримання відшкодування.

Зверніть увагу, що ви маєте право не лише відшкодування матеріальної шкоди, а й на відшкодування моральної шкоди, витрат пов’язаних з евакуацією автомобіля, залучення експертів, відшкодування упущеної вигоди, якщо це комерційний транспорт, що використовується у підприємницькій діяльності.

У випадку, якщо обидва автомобілі були застраховані, то страхова компанія здійснить оцінку збитків та виплатить Вам в межах ліміту страхове відшкодування. Якщо ж винуватець не застрахував свою відповідальність, тобто їздив без страховки, а Ваша страхова компанія входить в реєстр МТСБУ, Ви маєте право звернутись до МТСБУ та отримати регламентну виплату.

У випадку відмови від добровільного відшкодування винуватцем завданих Вам збитків та отримання від страхової коштів, які не покривають всі Ваші витрати — Ви маєте право звернутись до суду.

При цьому в суді ви зможете не тільки стягнути з винуватця компенсацію за завданий вам збиток, а й відшкодувати за його рахунок понесені Вами судові витрати, в тому ислі — витрати на адвоката.

Стягнення з винуватця ДТП завданої ним шкоди через суд

Стягнення з винуватця ДТП завданої ним шкоди через суд

Читаючи цю статтю Ви вже поставили собі запитання, на яке ми дамо Вам відповідь. Що ж потрібно, щоб компенсувати через суд завдану Вам шкоду внаслідок ДТП? Відповідь очевидна — звернутись до суду з позовною заявою, але робити це потрібно правильно та з долученням переконливих доказів як вини особи у ДТП, так і розміру завданого збитку.

Таким чином Вам необхідно:

Звичайно, що краще за все звернутись до адвоката, який займається стягненням збитків, завданих внаслідок ДТП. В арсеналі Адвокатського бюро «Романа Сацика» не тільки адвокати, що займаються даною категорією справ, а й тривала позитивна практика ведення даної категорії справ.

Звертайтесь до Адвокатського бюро «Романа Сацика» наші знання, досвід та вміння, як гарантія позитивного результату вирішення Ваших проблем. Ми проконсультуємо Вас та підкажемо найефективніші способи захисту Ваших порушених прав, допоможемо зібрати необхідні документи, підготуємо та оформимо позовну заяву про стягнення шкоди, завданої внаслідок ДТП.

Ціна послуг юриста з відшкодування шкоди внаслідок ДТП

Послуга адвоката Ціна
Консультація клієнта 500 грн (1 год)
Вивчення матеріалів справи, з’ясування обставин справи, підготовка правової позиції та тактики захисту клієнта 1000 грн (1 год)
Підготовка та складання документів 1000 грн (1 год)
Представництво інтересів клієнта (в судах першої інстанції, органах/установах) 2000 грн (1 год)
Представництво інтересів клієнта (в судах апеляційної та касаційної інстанції) 4000 грн (1 год)
Відшкодування фактичних витрат на судовий збір, витрат на відправлення кореспонденції та проїзд Сплачується окремо

Наша судова практика

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Скільки коштує подання позову на стягнення з винуватця ДТП завданої ним шкоди?

Подання позову на стягнення шкоди з винуватця ДТП у нашому адвокатському бюро коштує від 5000 грн, вартість залежить від кількості процесуальних документів.

Чи можна відшкодувати окрім матеріальної шкоди і моральну?

Так, за умови надання до суду належних та допустимих доказів понесеної матеріальної та моральної шкоди.

Чи потрібно проводити експертизу для оцінки отриманих автомобілем пошкоджень?

Так, саме висновок експерта дозволить чітко визначити розмір потенційного відшкодування винуватцем ДТП.

Чи  можна відремонтувати автомобіль до винесення судом рішення про стягнення із винуватця ДТП матеріальної шкоди?

Можна, однак такі дії можуть створити додаткові проблеми в процесі відшкодування. Найкращий варіант дочекатись остаточного судового рішення та лише після нього здійснити ремонт автомобіля.

Чи можна оформити позовну заяву без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту — зробимо ми.

Чи можна подати до суду, якщо я закордоном?

Так, укласти договір з адвокатом можна дистанційно.

Чи можна оформити позов самостійно?

Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись процесуальні вимоги. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).

Чи можна подати позов онлайн?

Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.

Які проблеми можуть бути при оформленні позову без допомоги адвоката?

Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам процесуального законодавства України. Якщо ви не встигли усунути недоліки у встановлений судом строк, позов буде залишено без розгляду і ви втратите сплачений судовий збір, який потрібно буде сплатити знов при повторному поданні позову.

Скільки часу триває судовий процес із відшкодування шкоди?

Судовий процес має тривати в межах розумних строків, відповідно до положень законодавства. На практиці, не всі судді дотримуються цих вимог та деколи справи розглядаються довше. Це пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.

Потрібна термінова допомога адвоката?