Визнання права власності на майно
Право власності включає в себе три складові: право володіння, користування та розпорядження майном. Таке право можна отримати в результаті купівлі-продажу, міни, дарування, отримання у спадок та інших юридичних процедур. Адвокат по визнанню права власності на майно буде корисний для будь-яких сторін спору. Це може бути захист вже отриманого права або його оспорювання.
Зміст
Згорнути РозгорнутиКоли потрібна допомога адвоката, щоб визнати власність на майно
Консультація фахівця може знадобитися в декількох випадках. Часті проблеми викликає визнання права власності:
- на самочинне будівництво;
- для об’єктів нерухомості по угоді;
- на квартиру в новобудові;
- незавершене будівництво;
- давно придбане майно.
Професійна правнича допомога необхідна при визнанні права власності на майно у судовому порядку. Звернутися до суду можна, якщо відсутні інші законні механізми для вирішення питання. Юристи допомагають правильно скласти позовну заяву до суду та можуть представляти інтереси клієнта як в суді, так і під час досудового збирання доказів.
Визнання права власності на майно вважається довгим і складним процесом, який може затягнутися. Залучення у цей складний та довготривалий процес кваліфікованого спеціаліста сприяє економії часу та нервів клієнтів.
Реєстрація права власності на нерухомість
Визнання права власності на нерухоме майно включає в себе внесення всіх необхідних даних для підтвердження даних в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Право власності виникає з моменту його державної реєстрації.
Порядок оформлення включає в себе безліч важливих нюансів, покроковий алгоритм дій. При цьому, підлягають уточненню особисті майнові права, визначається перелік необхідних документів, з’ясовується можливість підтвердження прав і ведення подальших угод. Для отримання вичерпної інформації щодо майнових прав слід звернутися до адвокатського бюро «Романа Сацика».
У судовому порядку це питання регулюється у разі:
- втрати правовстановлюючого документа;
- спору з приводу власності між кількома особами;
- якщо оформляється самовільне будівництво;
- коли протягом декількох років не було встановлено законного права на володіння;
- якщо потрібно визнати право на власність в новобудові.
Розрізняють багато ситуацій, в ході яких необхідно визнати власника і його майнові права. Це може статися при розірванні шлюбу, для приватизації нерухомості, в разі перебування майна у спільній сумісній власності, при отриманні спадщини, якщо в документах є будь-які помилки або неточності.
Судовий порядок для визнання права власності характеризується своєю специфікою. Для цього важливо сформувати аргументовану позицію, мати переконливу доказову базу. Особливо, це важливо в ситуації суперечок. Без необхідної освіти, знань і досвіду вирішення цих питань може значно затягнуться. Тому найкращим рішенням буде отримання правової допомоги.
Перелік документів для визнання права власності у порядку спадкування через суд
До позовної заяви натурі необхідно додати такі документи:
- копія паспорту із відміткою про реєстрацію;
- копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
- копії документів, що підтверджують право власності на майно (наприклад, довідка з БТІ, довідка з кооперативу про виплату частки);
- відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину;
- копії доказів, які підтверджують родинні зв’язки із спадкодавцем;
- копія свідоцтва про смерть;
- докази оплати судового збору (оригінал для суду).
Документи до позову мають бути належним чином засвідчені та, зокрема, повинні містити:
- ваші ПІБ;
- підпис;
- дату;
- напис «відповідно до оригіналу».
Наша судова практика
Питання/відповіді по темі (FAQ)
Скільки коштує подання позову про визнання права власності на майно?
Подання позову про у нашому адвокатському бюро коштує від 5000 грн (тільки підготовка позову). Крім цього, враховуйте понесення витрат на підготовчі дії — подання адвокатських запитів. Вказана вартість — без представництва в судовому засіданні.
Чи можна оформити такий позов самостійно?
Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Також документи додані до позову мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).
До якого суду варто подавати позов про визнання права власності на майно?
Позовна заява про поділ нерухомого майна пред’являється за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Хто може звернутися з позовом щодо визнання права власності?
Особа, яка вважає, що стала власником майна в силу придбання, має право звернутися до суду з позовом про визнання за ним права власності. Відповідачем за позовом про визнання права власності в силу придбання є колишній власник майна.
Чи можна продати будинок, якщо він не перебуває у приватній власності?
Ні, цього зробити неможливо. Проте, можна продати узаконений будинок, навіть якщо земельна ділянка, на якій він розміщений, не приватизована (не оформлено право власності).
Чи можна набути майно у власність шляхом прописки?
Реєстрація місця проживання, як кажуть «прописки», не дає права претендувати на частку у квартирі.
Винятки — приватизація житла.
Розпоряджатися часткою може лише її законний власник. Мешканці, не власники, мають права та обов’язки, які пов’язані з проживанням у квартирі.