Зняття арешту з майна
Досить частими є звернення до адвоката щодо зняття арешту з майна. Арешт майна є не простою проблемою для власників майна чи спадкоємців. Власник може втратити право на володіння та розпорядження своїм майном, отримати негативні наслідки.
Арешт майна — це процес, у якому майно особи передається під охорону державі або її уповноваженому представнику за рішенням суду, виконавчої служби, нотаріуса. В Україні арешт майна регулюється Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним кодексом України та Кримінально-процесуальним кодексом України.
В даній статті увага буде приділена зняттю арешту з майна боржника, який накладено у виконавчому провадженні.
Зміст
Згорнути РозгорнутиОбмеження у вигляді арешту може відбутися з таких причин
Серед головних:
- порушення договору з банком, наприклад в разі іпотеки чи кредиту;
- майнові спори;
- заборгованість перед податковою;
- тощо.
Фактично зняти арешт з майна боржника можна після усунення першопричини обмеження. При цьому є кілька різних нюансів і тонкощів процедури за рахунок яких можна вивести майно з арешту. Кваліфіковані юристи допоможуть ефективно впоратися з проблемами щодо майнових прав.
Хороший адвокат допоможе в поверненні прав на користування і розпорядження нерухомістю. Надалі його можна буде подарувати, продати або передати в спадщину. Зняти арешт з квартири, будинку та інших речей можна на основі визначних документів. Це може бути судове рішення або постанова від державного виконавця.
Так, в нашій практиці є немало справ, в яких про арешт нерухомості клієнти дізнавались при оформленні спадщини, що перешкоджало їм реалізувати свої права. Підставою накладення арешту були і кримінальні провадження, і старі кредити та позики, навіть борги з аліментів у померлих спадкодавців. Часто виконавчі провадження в яких накладено арешт вже давно закриті та знищені, а арешт не знято. В таких випадках вирішити питання можна тільки в судовому порядку.
Наші юристи по зняттю арешту з майна гарантують супровід клієнта на всіх етапах, до того часу, як він отримає всі необхідні документи.
Які послуги надає юрист при знятті арешту з майна?
Адвокати надають комплекс послуг щодо зняття арешту з майна. Якісні юридичні послуги гарантують швидке досягнення бажаного результату, при цьому не витрачаючи власний час і нерви.
Який алгоритм дій для зняття арешту, накладеного у виконавчому провадженні:
- необхідно звернутись із запитом до Державної виконавчої служби стосовно надання інформації щодо наявності відкритих або закінчених виконавчих проваджень;
- на підставі отриманої інформації скласти клопотання до державного виконавця або керівника відділу Державної виконавчої служби з вимогою зняти існуючі поза межами будь-якого виконавчого провадження арешти, накладені на майно (кошти);
- у межах 10‑денного строку з моменту отримання Державною виконавчою службою вказаного клопотання звернутись до суду, який видав виконавчий документ, зі скаргою на дії (бездіяльність) державного виконавця та просити зобов’язати державного виконавця зняти арешт з майна;
- якщо виконавче провадження знищено, а арешт не знято — подаємо позов до суду.
Щоб подати позов необхідно надати також кілька важливих документів. Це:
- інформаційна довідка з державного реєстру нерухомого майна (можемо замовити ми);
- копії документів щодо арешту.
Якщо потрібен професійний юрист, який допоможе отримати постанову про зняття арешту з майна, дізнатися терміни зняття арешту з нерухомості, а також вирішити інші важливі питання варто звернутися до адвоката.
Уточнити вартість послуг можна на сайті адвокатського бюро «Романа Сацика».
Послуга адвоката | Ціна |
---|---|
Консультація клієнта | 500 грн (1 год) |
Вивчення матеріалів справи, з’ясування обставин справи, підготовка правової позиції та тактики захисту клієнта | 1000 грн (1 год) |
Підготовка та складання документів | 1000 грн (1 год) |
Представництво інтересів клієнта (в судах першої інстанції, органах/установах) | 2000 грн (1 год) |
Представництво інтересів клієнта (в судах апеляційної та касаційної інстанції) | 4000 грн (1 год) |
Відшкодування фактичних витрат на судовий збір, витрат на відправлення кореспонденції та проїзд | Сплачується окремо |
Виграні справи АБ «Романа Сацика»
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/107677086
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/110444509
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/101043282
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/101813946
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/94704644
Питання/відповіді по темі (FAQ)
Яка вартість послуг адвоката по зняттю арешту з майна?
- Консультація коштує 500 грн.
- Адвокатський запит 1000 грн.
- Вивчення документів, написання процесуальних документів 1000 грн/година.
Чи треба платити судовий збір за зняття арешту в судовому порядку?
Якщо подається позов в цивільному процесі, то ви маєте сплатити судовий збір в розмірі 0,4% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Чи можна зняти арешт з майна без допомоги адвоката?
Так, але з першого разу спроба може виявитись невдалою. Щоб зекономити свій час та нерви і відразу вчинити правильні дії щодо зняття арешту з майна краще звернутись за кваліфікованою юридичною допомогою.
Як успадкувати майно на якому арешт?
Звернутись до суду з відповідною позовною заявою, якщо підстава для накладення арешту відпала. В даному випадку необхідно звернутись до адвоката.
Чому немає відкритих виконавчих проваджень, а на майно накладено арешт?
Часто виконавчі провадження, в яких накладався арешт вже давно закриті та знищені, а арешт з невідомих причин не знятий. Зазвичай при закритті виконавчого провадження знімається всі арешти, але ситуації бувають різні і для детального аналізу підстав наявності арешту майна варто звернутись за правовою допомогою.