Аналіз договорів
Аналіз (експертиза) договору потрібен при його укладенні, коли тільки планується його підписання чи він вже підписаний власником бізнесу, директором, а у штаті немає власного юриста, або вимагається більш детальна його оцінка чи правовий висновок. Не винятком є фізичні особи, які потребують перевірки змісту договору на дотримання норм закону та прогнозують правові наслідки заявлених умов договору.
Зміст
Згорнути РозгорнутиГоловна мета аналізу договору
Головною метою аналізу договору є зниження юридичних та фінансових ризиків для клієнта, а також дотримання законодавства при укладенні договору та його виконанні.
Законодавство та судова практика в Україні часто змінюються та доповнюються. Дані зміни постійно відстежуються юристами у сфері експертизи договорів для правильного формулювання умов договорів та оцінки можливих ризиків.
Види професійного юридичного аналізу договорів
Для бізнесу юридична перевірка договорів важлива, коли необхідно правильно та чітко оформити результати успішних переговорів. Тут важливими є питання:
- щодо порядку укладення господарського договору;
- можливість та порядок внесення змін до договору;
- виконання умов договору;
- порядок розірвання договору.
Бувають ситуації, коли необхідно спроектувати нестандартний договір, або договір який має ознаки змішаного. В цій ситуації наші юристи готові прийти вам на допомогу, спираючись на досвід в розробці та аналізі договорів, в тому числі зовнішньоекономічних за участі компаній-нерезидентів. Ми допоможемо зробити процес укладення договору зрозумілим та безпечним.
Процедура аналізу договорів
- З клієнтом укладається договір про надання правової допомоги, проводиться оплата послуги аналізу договору.
- Проект договору чи сканкопія вже укладеного договору надається для вивчення на особистій консультації в нашому офісі, або направляється на електронну пошту адвокатського бюро.
- Наш юрист проводить бесіду з клієнтом щодо основних домовленостей з контрагентом, питань, які особливо цікавлять клієнта. Після цього проводиться поглиблений аналіз ситуації та запиту клієнта в цілому. Готується проект договору, проводиться аналіз проекту договору чи укладеного договору.
- Надаються усні коментарі або письмова рецензія до умов договору по домовленості з клієнтом з відсилкою до норм закону, які регулюють правові відносини, яких стосується договір.
- В усній чи письмовій формі при необхідності надаються додаткові роз’яснення по незрозумілим питанням та проводиться їх узгодження з клієнтом
Після консультації клієнт може розраховувати на те, що договір відповідає вимогам законодавства та інтересам клієнта.
Найбільша кількість звернень по аналізу договорів
- Договори про нерозголошення (NDA)
- Договори оренди нерухомого майна
- Договори франчайзингу
- Форвардні/інвестиційні договори
- Договори купівлі-продажу
Питання/відповіді по темі (FAQ)
Як часто при аналізі договору знаходять помилки?
Із статистики супроводжених угод купівлі-продажу нерухомості, договорів про надання послуг та інших договорів, можна сказати, що кожна із них має недоліки до моменту втручання спеціаліста. Так, втручання спеціаліста дещо ускладнює і затягує процес, однак після підписання такої угоди всі сторони будуть спокійними за дію договору.
Чим небезпечне укладання договору без його аналізу?
Така угода небезпечна завжди, а його недоліки з часом стають значними проблемами які унеможливлюють виконання договору.
Як часто Продавець усуває виявленні порушення в договорі?
Завжди, але звісно є виключення, які не впливають на загальну картину. Кожний аналіз виявляє ті чи інші порушення або помилки, які можуть створити додаткові проблеми при його виконанні.
Як довго триває аналіз угоди?
Залежно від типу і об’єму угоди, від 1 доби.
Які можуть бути проблеми при аналізі договору?
Зазвичай найбільша кількість проблем із договорами зустрічається у процедурах оплати, процедурі фіксації факту наданих послуг, способах листування. Однак, кожна ситуація індивідуальна та потребує детального вивчення і прорахування ризиків.