Стягнення дебіторської заборгованості за господарськими договорами
За останній час до АБ «Романа Сацика» почастішали звернення клієнтів-юридичних осіб щодо стягнення дебіторської заборгованості. Якщо контрагент не сплачує вам кошти по договору необхідно знати, як діяти для повернення заборгованості та які правові механізми можуть допомогти у вирішенні цього питання.
Дебіторська заборгованість — це сума коштів, яку контрагент (дебітор) повинен сплатити на підставі укладеного господарського договору. Вона може бути не простроченою (строк виконання зобов’язань за договором ще не минув) або простроченою (строк виконання зобов’язань минув). У випадку простроченої заборгованості кредитор має право на правовий захист своїх інтересів.
Зміст
Згорнути Розгорнути- Претензійний (досудовий) порядок вирішення спору
- Стягнення дебіторської заборгованості у судовому порядку
- Роль адвоката у процесі стягнення дебіторської заборгованості
- Як ми працюємо по стягненню заборгованості
- Етапи роботи з заборгованістю
- Кейси та судова практика зі стягнення дебіторської заборгованості
- Вартість послуг
- Питання/відповіді по темі (FAQ)
Претензійний (досудовий) порядок вирішення спору
Перед зверненням до суду з метою стягнення заборгованості варто спробувати вирішити спір у претензійному порядку. Це допоможе уникнути судових витрат та зберегти ділові відносини.
Ми готуємо переконливі претензії боржникам, які спонукають до повернення боргу в досудовому порядку та попереджають про додаткові витрати, що виникнуть при поданні до суду, що є економічно не вигідним для боржника.
Стягнення дебіторської заборгованості у судовому порядку
Варто зазначити, що досудове врегулювання спору не є обов’язковим для сторін, оскільки право на звернення до суду гарантується статтею 55 Конституції України, а також статтями 15 і 16 Цивільного кодексу України та відповідними нормами Господарського процесуального кодексу України. Обрання способу захисту, включаючи досудове врегулювання, є правом, а не обов’язком сторін.
Саме подання позову є основним та найдієвішим кроком до стягнення заборгованості. Шляхи реального повернення коштів тут можуть бути різні:
- виплата заборгованості після подання позову для уникнення примусового стягнення;
- укладення мирової угоди з погодженим сторонами графіком оплати;
- отримання рішення та подання на примусове виконання.
Також не можна лишити поза увагою швидкий та зручний спосіб стягнути безспірну заборгованість у невеликому розмірі у наказному провадженні. Є свої плюси в такому способі — це швидкість розгляду, але є і мінуси: боржник може скасувати судовий наказ лише на підставі своєї незгоди з ним, тоді доведеться подавати позов.
Роль адвоката у процесі стягнення дебіторської заборгованості
Адвокатське бюро «Романа Сацика» надає професійну правничу допомогу у процесі стягнення дебіторської заборгованості на всіх етапах стягнення заборгованості. На даному напрямку спеціалізується наш адвокат Онишко Вікторія.
На етапі досудового врегулювання спору адвокат допоможе правильно підготувати претензію, що може сприяти вирішенню питання стягнення заборгованості без судових витрат і збереженню партнерських відносин з контрагентом.
У випадку судового розгляду, адвокат обере найкращий спосіб захисту, підготує позовну заяву та представить інтереси клієнта в суді, забезпечуючи комплексний підхід до захисту прав кредитора та максимально ефективний результат.
Як ми працюємо по стягненню заборгованості
АБ «Романа Сацика» працює офіційно за договором надання юридичних послуг. Перед співпрацею всебічно аналізуємо надані матеріали та вашого боржника на предмет фінансового стану і майбутнього реального стягнення заборгованості.
Винагорода адвоката визначається індивідуально залежно від складності справи. Також, при поданні до суду ви несете витрати по сплаті судового збору.
Етапи роботи з заборгованістю
1 етап
- Ви звертаєтеся до нас
- Укладаємо договір
2 етап
- Ми аналізуємо боржника
- Вивчаємо документацію
- Детально консультуємо Вас, прораховуємо ризики, вартість послуг
- Визначаємо оптимальні стратегії по поверненню боргів
- Проводимо медіацію або подаємо в суд на боржника
3 етап
- Здійснюємо представництво в суді
- Отримуємо рішення суду
4 етап
- Подаємо рішення на виконання приватному виконавцю або до Державної виконавчої служби
- Ви отримуєте свої гроші
Кейси та судова практика зі стягнення дебіторської заборгованості
За останні роки ми маємо немало успішних кейсів щодо стягнення дебіторської заборгованості з контрагентів наших клієнтів. Ось деякі з них (з посиланням на рішення та резолютивною частиною).
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/108272811
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/120512439
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/125026471
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/123818983
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/125354511
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/126903474
- https://reyestr.court.gov.ua/Review/127248817
Якщо у вас залишились питання або вам необхідна професійна правнича допомога, звертайтеся за номерами +38 (095) 520-80-20, +38 (068) 520-80-20, або напишіть у Telegram.
Вартість послуг
Послуга | Ціна |
---|---|
Консультація | 500 грн (30 хвилин) |
Вивчення документації по справі та розробку стратегії захисту | 2000 грн (1 година) |
Підготовка та направлення претензії | 2000 грн (1 година) |
Підготовка та подача позову | 2000 грн (1 година) |
Представництво в суді | 2000 грн (1 година) |
Питання/відповіді по темі (FAQ)
Чи можливо самостійного захистити свої права в господарському спорі?
Так, однак господарське право є найскладнішою галуззю права, тому в особи має бути відповідна кількість знань для захисту своїх прав.
Чи можна подати до господарського суду без попереднього направлення претензії?
Ні, відповідно до статті 19 Господарського процесуального кодексу сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом.
Чи можна стягнути штрафні санкції, якщо договором це не передбачено?
Так, є можливість стягнути штрафні санкції, передбачені законом.
Чи можна оформити процедуру без участі заявника?
Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту — зробимо ми.
Чи можна оформити процедуру самостійно?
Так, але при самостійному складенні позову слід дотриматись процесуальні вимоги. Також документи додані до заяви мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).
Чи можна подати заяву онлайн?
Так, самостійно — зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті: https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.
Які проблеми можуть бути при оформленні заяви без допомоги адвоката?
Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам процесуального законодавства України.
Скільки часу триває судовий процес?
В середньому такі судові процеси тривають до 6 місяців. Однак, інколи ці терміни продовжуються, це в свою чергу пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.