Захист права власності на земельну ділянку, отриману безоплатно в порядку приватизації

🔘 У червні 2020 році до Адвокатського бюро «Романа Сацика» звернулась Клієнтка та повідомила, що у 2017 року Бориспільська міська рада Київської області прийняла рішення про затвердження проекту землеустрою та передачу безоплатно у власність Клієнтки земельної ділянки площею 0,1000 для будівництва і обслуговування житлового будинку у м. Бориспіль.

🔘У лютому 2020 року до Клієнтки та Бориспільської міської ради Київської області громадянином, який також претендував на цю земельну ділянку, пред’явлено позов про визнання незаконними та скасування рішень ради, скасування державної реєстрації цієї земельної ділянки.
Свій позов позивач обґрунтував тим, що звернувся до Ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ❗️раніше❗️, ніж Клієнтка та вважав незаконною відмову Ради в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою у зв`язку з тим, що земельну ділянку передано у власність іншої особи. 

🔘 АБ «Романа Сацика» підготувало обґрунтований відзив на позовну заяву в інтересах Клієнтки, посилаючись на те, що:

 Клієнтка є громадянкою України та мала право на безоплатне набуття права власності на земельну ділянку та відповідно скористалась цим правом.
Позивач не вказав жодних правових підстав, які регулюють черговість звернення громадян із заявами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Те, що Позивач звернувся до Ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки раніше ніж Клієнтка, не може бути підставою скасування відповідних рішень, так як всі громадяни мають рівні права.
Позивач обрав невірний спосіб захисту своїх прав, не оскарживши та не скасувавши в судовому порядку вказані рішення Ради про відмову у наданні йому дозволу на розробку проекту землеустрою.

🔘 Бориспільська міська рада також надала відзив на позовну заяву, яким заперечувала проти задоволення позову в зв’язку з тим, що оскаржувані рішення, прийняті Бориспільською міською радою на підставі, в порядку та у спосіб, визначений законом, в тому числі ст.118 ЗК України.

⚖️В судовому засіданні інтереси Клієнтки представляла адвокат АБ «Романа Сацика» Онишко Вікторія.

Вже 02.07.2021 р. Бориспільським міськрайонним судом Київської області у задоволенні позову відмовлено та додатково стягнуто з позивача витрати на правову допомогу у розмірі 4000 грн.

Посилання на рішення:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/98442895

Рейтинг 0 / 5. Голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.