Заповіт подружжя. Визнання права власності в порядку спадкування за заповітом

До АБ «Романа Сацика» звернулись клієнти (рідні брат і сестра) та повідомили, що у них виникла проблема з оформленням спадщини за заповітом.

У 2010 році батьки клієнтів склали заповіт подружжя щодо житла, що знаходиться в престижному районі м.Києва. У заповіті визначено 5 спадкоємців. Дружина померла у 2010 році, а чоловік у 2018. Перед спадкоємцями постало питання про прийняття спадщини.

При зверненні спадкоємців до державного нотаріуса було отримано відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом подружжя.

Відмова нотаріуса ґрунтувалась на тому, що приватизована квартира не може заповідатись за заповітом подружжя, так як приватизоване майно є приватною власністю чоловіка і дружини і від кожного мав бути складений окремий заповіт.

В такій ситуації визнати право власності в порядку спадкування можливо лише у судовому порядку, навіть при наявності заповіту.

АБ «Романа Сацика» в інтересах клієнтів було подано позов до Печерського районного суду м.Києва про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом.

Позов задоволено у повному обсязі.

Тепер, на підставі рішення суду клієнти можуть без перешкод оформити своє право на спадщину, а в подальшому і право власності на свої частки у спадковому майні.

Потрібна термінова допомога адвоката?