Поділ нерухомого майна в натурі в судовому порядку
Трапляються ситуації, коли спадкоємці отримуючи у спадщину житловий будинок разом з іншими спадкоємцями не можуть між собою мирно домовитись про порядок користування ним. В такому випадку один з співласників має право звернутись до суду з позовом про виділ нерухомого майна в натурі.
Так, на початку 2020 року до Адвокатського бюро «Романа Сацика» звернувся Клієнт та повідомив, що у 2007 році померла його мати, яка заповіла свій будинок в рівних частинах Клієнту та іншій особі.
Однак, після прийняття спадщини виявилось, що спільно володіти будинком не виходить, виникають конфліктні ситуації щодо користування майном.
Тому, з метою захисту інтересів Кієнта АБ «Романа Сацика» подано позовну заяву до Бориспільського міськрайонного суду Київської області про поділ житлового будинку в натурі.
В такій категорії справ обов’язковим є замовлення експертизи з метою встановити вартість нерухомого майна та варіанти його розподілу, позивач обирає найбільш прийнятний для себе варіант розподілу, який суд бере до уваги при винесенні рішення.
Вже у жовтні 2020 р. позов було задоволено в повному обсязі.
Відповідачу не залишилось іншого виходу, як визнати позов.
Рішенням суду припинено право спільної часткової власності на вказаний будинок. Кожному з співвласників будинку виділено у власність конкретну частину будинку та господарських споруд.
Посилання на рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94045482