Військовий адвокат

Військове право безспірно стало найактуальнішою галуззю права під час воєнного стану. У звʼязку з чим зʼявилася гостра необхідність в захисті законних прав та інтересів осіб, на яких розповсюджується дія норм військового права, контролі за дотриманням приписів чинного законодавства, врегулюванні спірних питань у відповідних правовідносинах.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Предмет військового права
  2. Категорії справ, які належать до компетенції військового адвоката
  3. Послуги з військового права
  4. Вартість послуг
  5. Питання/відповіді по темі (FAQ)

Предмет військового права

Військовий адвокат

24 лютого 2024 року по всій території Україні введено воєнний стан, який діє по теперішній час. З цієї підстави, деякі права та обов’язки громадян України, які складають предмет військового права, зокрема військовозобов’язаних та військовослужбовців, зазнали суттєвих змін. Крім того, до нормативно-правових актів України систематично вносяться значні оновлення, які потрібно знати та відслідковувати.

Тільки за останній місяць військовим адвокатом надано більше 200 консультацій з різних питань, пов’язаних з:

  • наданням відстрочки;
  • взяття на облік;
  • заміни приписного на військовий квиток;
  • направлення, проходження та оскарження ВЛК;
  • звільнення з військової служби;
  • бездіяльність командира військової частини;
  • переведення до іншої частини;
  • оскарження штрафів;
  • наслідків оновлення/неоновлення даних;
  • порушення правил військового обліку;
  • оскарження накладення грошового стягнення у виді штрафу тощо.

Категорії справ, які належать до компетенції військового адвоката

Категорії справ, які належать до компетенції військового адвоката
  1. Відстрочка від мобілізації (аналіз наявних підстав, складання заяви відповідно до встановленого законодавством зразку, перевірка підтверджуючих документів, алгоритм дій в конкретному індивідуальному випадку)
  2. Оскарження рішення ВЛК (аналіз медичної документації, попередній висновок щодо придатності/непридатності до військової служби, складання скарги із посиланням на відповідні норми законодавства, визначення необхідних додатків на підтвердження підстав для оскарження)
  3. Звільнення з військової служби (з’ясування всіх обставин та підстав для звільнення, аналіз чи достатньо підтверджуючих документів, написання рапорту, контроль за його розглядом та виконанням, за необхідності — оскарження дій/бездіяльності відповідними посадовими особами)
  4. Оскарження штрафів ТЦК та СП (аналіз обставин за яких особу було притягнуто до адміністративної відповідальності, з’ясування щодо законності винесеного рішення, виявлення наявних/відсутніх процесуальних порушень, перевірка на відповідність чинному на момент вчинення адміністративного проступку законодавства, складання заяви про скасування адміністративного стягнення)
  5. Оскарження незаконної мобілізації (виявлення процедурних порушень та недотримання норм законодавства, з’ясування всіх обставин на які можна спиратися при оскарженні, формування стратегії та звернення до відповідного органу із відповідною заявою/скаргою)
  6. Направлення на лікування (збір інформації, написання рапорту з урахуванням наявних обставин, аналіз стану здоров’я, погіршення стану здоров’я/поранення тощо, контроль за його розглядом та виконанням, за необхідності — оскарження дій/бездіяльності)
  7. Отримання статусу учасника бойових дій (аналіз наявних документів, витребування відсутніх, оформлення необхідного пакету для звернення, супровід із отримання статусу)
  8. Взяття та зняття з військового обліку (розбір наявних обставин, формування алгоритму дій, підготовка до будь-якого розвитку подій, збір потрібних документів, супровід, за необхідності — оскарження незаконних дій)
  9. МСЕК під час воєнного стану (визначення алгоритму дій, що передують направленню встановленої форми №088/0 на медико-соціально-експертну комісію, безпосереднє проходження МСЕК, оскарження в разі незгоди)
  10. Виплати військовим та їх родинам (заробітна плата, «бойові», премії, лікарняних тощо)

Військове право, в наш час, зазнає найбільших змін в порівнянні з іншими сферами права. Тому важливим аспектом є відслідковування та аналіз трансформацій законодавства, які постійно відбуваються. Військовий адвокат — кваліфікований спеціаліст, обов’язком якого є з’ясування й визначення поточних модифікацій, застосування виключно актуальних положень та норм.

Послуги з військового права, які можуть Вам знадобитися

Послуги з військового права, які можуть Вам знадобитися
  1. Юридична консультація
  2. Написання заяв, рапортів, клопотань, скарг, звернень
  3. Представництво в ТЦК та СП
  4. Оскарження рішень, дій або бездіяльності
  5. Повний супровід справи
  6. Представлення інтересів в суді та інших державних органах

Допомога військового адвоката необхідна при порушенні прав або при недопущені цього в майбутньому.

Якщо Ви знаєте, що можливо опинитесь в ситуації коли потрібно буде захистити себе чи, можливо, Ви вже стикнулися із незаконними діями/бездіяльністюзвертайтеся за номером телефону: +38 (068) 520-80-20.

Розуміємо, що через різне місцезнаходження не завжди є можливість особистої зустрічі в офісі, тому консультування, так само як і надання юридичних послуг, аналіз документів, підготовка заяв, рапортів, клопотань, скарг, звернень можливо віддалено. Дистанційний супровід справи здійснюється на підставі укладеного договору про надання правничої допомоги, який відповідно можна підписати онлайн.

Вартість послуг

Послуга Ціна
Консультація клієнта 1 000 грн (1 година)
Підготовка рапорту на звільнення/переведення/відпустку/направлення на ВЛК 1 000 грн (1 година)
Підготовка звернення для отримання статусу учасника бойових дій 1 000 грн (1 година)
Повний супровід з отримання статусу УБД 20 00 грн
Написання заяви про скасування штрафу (ст. 210, ст. 210-1 КУпАП) 5 000 грн
Повний супровід оскарження штрафу адвокатом в судовому порядку 20 000 грн
Оформлення відстрочки (написання заяви, перевірка всіх підтверджуючих даних, консультація стосовно подання, підготовка пакету документів для відстрочки) Індивідуально
Написання скарги на рішення ВЛК/МСЕК 10 000 грн
Повний супровід з оскарження висновку ВЛК/МСЕК (в позасудовому порядку) 18 000 грн
Супровід зі скасування висновку ВЛК/МСЕК (в судовому порядку) Індивідуально
Написання заяви щодо незаконної мобілізації в порядку адміністративного судочинства 15 000 грн
Повний супровід з оскарження призову по мобілізації 40 000 грн + гонорар успіху
Представництво в ТЦК та СП 4 000 грн (1 година)
Представництво інтересів клієнта (в судах першої інстанції, органах/установах) 2 000 грн (1 година)
Представництво інтересів клієнта (в судах апеляційної та касаційної інстанції) 4 000 грн (1 година)

Дізнатись точну вартість послуг військового адвоката

Ви військовозобов’язаний або військовослужбовець?

Питання/відповіді по темі (FAQ)

Строк розгляду заяви на відстрочку?

Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

Чи направлять мене на ВЛК до отримання відстрочки?

Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Строк оскарження постанови ВЛК/МСЕК?

В позасудовому порядку протягом 30 днів з дня отримання військовозобовʼязаним або військовослужбовцем, а в судовому протягом трьох місяців.

Куди оскаржувати рішення ВЛК?

До вищої ВЛК (однієї з регіональних військово-лікарської комісії/Центральної військово-лікарської комісії ЗС України (ЦВЛК)) або в судовому порядку.

Строк розгляду рапорту на звільнення з військової служби?

Законодавством чітко не встановлені строки на розгляд рапорту військовослужбовця, але за загальним правилом протягом 30 днів з моменту його реєстрації (ЗУ «Про звернення громадян»).

Строк оскарження постанови про накладення штрафу?

10 днів з дня винесення постанови, але за наявності поважних причин пропуску — поновлення строку на оскарження.

Протягом якого часу ТЦК та СП може виписати штраф?

Протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Чи подвоюється сума штрафу в разі несплати?

Так, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (ст. 308 КУпАП).

Чи встановлені законодавством строки на проходження ВЛК?

Так, строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, включно з необхідністю направлення на додаткові методи дослідження, лабораторні обстеження не можуть становити більше 14 днів.

Чи можна після отримання «бойової» повістки не з’явитися в зазначену дату з підстави оскарження висновку ВЛК?

Ні, оскарження висновку військово-лікарської комісії не зупиняє дію мобілізаційного розпорядження.

Що робити якщо немає можливості подати рапорт на звільнення особисто?

За таких обставин рапорт на звільнення можна направити засобами поштового зв’язку на адресу військової частини за умови особистого підпису рапорту військовослужбовцем.

Чи можуть мобілізувати до 25 років якщо не проходив строкову службу та не закінчував кафедру військової підготовки?

Так, якщо особа була визнана непридатною в мирний час та обмежено придатною у воєнний час, вона набула статусу військовозобов’язаного та такого, що підлягає мобілізації незалежно від віку.

Чи можна оскаржити незаконну мобілізацію?

Так, Кодексом адміністративного судочинства України передбачене право на звернення із позовом про визнання протиправними та незаконними рішення ТЦК та СП. Крім того, важливим моментом є подання заяви про забезпечення позову, в якій необхідно просити суд не вчиняти дії щодо мобілізації конкретної особи на час розгляду справи.

Чи достатньо просто наявності трьох дітей для звільнення з військової служби або оформлення відстрочки від мобілізації?

Ні, відповідно до чинного законодавства, потрібно довести факт безпосередньо утримання трьох неповнолітніх дітей. Наприклад, відсутністю заборгованістю по аліментам або письмовим договором між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні.

Хто може направляти на ВЛК військовослужбовця?

Направлення на медичний огляд військово-лікарською комісією може дати командир частини або командування вище по вертикалі, начальник закладу охорони здоров’я за місцем лікування або керівник ТЦК та СП.

Чи може ВЛК дати направлення на МСЕК для отримання групи інвалідності?

Ні, на МСЕК направляють виключно за рішенням ЛКК за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я.

Чи отримують виплати родичі безвісно відсутніми або військовополонених?

Так, за військовослужбовцями, захопленими в полон або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру.

Чи можуть мобілізувати жінок-медиків?

Наразі діє виключно добровільна мобілізація жінок. Тобто, незалежно від освіти та перебуванні чи не перебуванні на військовому обліку, жінки можуть вступити на військову службу лише за власним бажанням. Додатково відмічу, що відсутні жодні обмеження для виїзду за кордон жінок, навіть з медичною або фармацевтичною освітою.

Які є причини нез’явлення по повістці та чи потрібно повідомляти про це?

Поважними причинами неприбуття у строк, визначений у повістці, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк, смерть близького родича. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу повідомити ТЦК та СП про причини неявки.

Чи може військовослужбовець самостійно або через адвоката отримати статус УБД?

Так, досить часто до нас звертаються клієнти із проблемою, що частини дуже затягують процес надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які мають на це право, тому ми самостійно готуємо пакет документів та звертаємося до відповідної комісії.

Потрібна термінова допомога адвоката?