Аліменти

АБ «Романа Сацика» представляє інтереси клієнтки, колишній чоловік якої являється працівником СБУ.

Так, рішенням Подільського районного суду м. Києва від 11 грудня 2018 року було задоволено позовну заяву клієнтки. З відповідача стягнуто аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частки від його доходу, та 1/6 частку від доходу на утримання позивачки.

Варто зазначити, що представники відповідача, а їх було аж двоє, всіляко затягували розгляд справи, та умовляли позивачку залишити позов без розгляду. Тому розгляд справи тривав майже півтора роки.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, відповідачем по справі було подано апеляційну скаргу, яка надалі була визнана неподаною та повернута.

Варто зазначити, що не всім відомо, що аліменти стягуються з моменту подання позову до суду, та відповідно, коли рішення набирає законної сили, у відповідача вже існує заборгованість за аліментам

Так вийшло і в цьому випадку. Представники відповідача лише погіршили ситуацію клієнту, так як рішення суду набрало законної сили лише 06.03.2019 р.

Тому станом на 06.03.2019р. у відповідача утворилась заборгованість по сплаті аліментів за період часу з 08.08.2017р. (дата пред’явлення позову) по 06.03.2019р. в розмірі більше ніж 200 тис. грн.

Розуміючи, що такий розмір заборгованості може призвести до позбавлення відповідача права володіння вогнепальною зброєю, право керування автомобілем, а також до інших обмежень, що може потягти за собою звільнення відповідача зі служби, ним було подано клопотання про розстрочку виконання судового рішення.

Однак 24.02.2020 р. ухвалою Подільського районного суду м. Києва заяву відповідача було залишено без задоволення та суд встановив, що рішенням Подільського районного суду м. Києва від 11 грудня 2018 року стягнуто аліменти, а не заборгованість за ними. Крім того, погашення заборгованості за аліментами в межах виконавчого провадження відбувається не одним платежем, як помилково вважає відповідач. Тому суд зробив висновок, що підстави для відстрочення виконання судового рішення відсутні.

Резюмуючи вищевикладене, хочу щоб всі відповідачі у справах про стягнення аліментів розуміли про наслідки затягування розгляду таких категорій справ, та що їх посадове становище не допоможе їм уникнути сплати аліментів, а такі дії лише погіршать їх матеріальне становище.

Потрібна термінова допомога адвоката?