Як виписати людину з житла без її згоди

⚠️У житті часто виникають ситуації, коли у вашій оселі прописана людина, яка вже втратила будь-яке право на проживання в ній. Постає питання, як же виписати людину з житла без її згоди?🤔

Може бути безліч причин для виписки : це і прагнення зменшити квартплату, і неможливість оформити субсидії через прописку стороннього, і бажання продати житлове приміщення.

☝️В такому випадку, якщо особа не проживає більше 1 року у вашій оселі, добровільно не виписується, то ви можете звернутись з позовом до суду та виписати таку особу без її згоди на підставі рішення суду.

🔘 Так, в грудні 2020 року до Адвокатського бюро «Романа Сацика» звернулась Клієнтка та повідомила, що в її будинку зареєстрований колишній зять, який вже тривалий час проживає за кордоном. Окрім того, між клієнткою та колишнім зятем було укладено договір найму зазначеного житлового приміщення, термін дії якого закінчився у 2016 році. По теперішній час вказана особа не звільнила житловий будинок Клієнтки від своїх речей та не змінила своє місце реєстрації. Зазначені обставини створюють Клієнтці перешкоди в розпорядженні своїм майном.

☝️Відповідно до ч. 1 ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

☝️Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його прав, хоч би ці порушення і не були поєднанні з позбавленням володіння. Способи захисту права власності передбачені ст.ст.16, 386, 391 ЦК України.

🔘АБ «Романа Сацика» в інтересах Клієнтки підготувало позов до Бориспільського міськрайонного суду Київської обл. про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Вже в березні 2021 р. Бориспільським міськрайонним судом Київської обл. позов задоволено у повному обсязі.

Тепер, Клієнтка може виписати колишнього зятя з власного будинку на підставі рішення суду.

Посилання на рішення:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/96344638

Рейтинг 0 / 5. Голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.