Притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації при звільненні

В березні 2021 року до Адвокатського бюро «Романа Сацика» звернулась Клієнтка та повідомила, що звільнилась з державної служби, подала декларацію про майновий стан та доходи, як того вимагає Закон України «Про запобігання корупції», але відносно неї уповноваженою особою НАЗК було складено протокол про адміністративне правопорушення за несвоєчасно подану декларацію.

Матеріали про адмінправопорушення були передані на розгляд Дніпровського районного суду м. Києва.

З метою захисту інтересів клієнта АБ «Романа Сацика» подано до суду обґрунтоване письмове заперечення на протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією та здійснено представництво інтересів Клієнтки у судовому засіданні.

Позиція захисту базувалась на тому, що склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у діях Клієнтки відсутній.

Для кваліфікації вказаного діяння необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, а у випадку припинення здійснення діяльності, цей термін законодавчо не визначено взагалі. В даному випадку, встановлюючи термін подання декларації в разі припинення діяльності, НАЗК розширило зміст абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції”, виходячи за межі вказаної норми закону.

Вже в квітні 2021 р. Дніпровським районним судом м. Києва винесено постанову, якою провадження у справі про адмінправопорушення відносно Клієнтки закрито на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Посилання на рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96429435

Потрібна термінова допомога адвоката?