Відповідальність за прострочення сплати аліментів у вигляді неустойки не розповсюджуються на аліменти на утримання одного з подружжя

До Адвокатського Бюро «Романа Сацика» звернувся Клієнт та повідомив, що за рішенням Бориспільського міськрайонного суду від 2016 року з нього стягуються аліменти на користь колишньої дружини, як матері дитини інваліда в твердій грошовій сумі в розмірі 2000 грн щомісячно (окрім того Клієнт сплачує аліменти на 2х дітей).

Певний період часу існувала заборгованість по сплаті аліментів на утримання колишньої дружини і в січні 2019 року вона подала позов до суду про стягнення з Клієнта неустойки (пені) в розмірі 198 410,27 грн. за 2 роки несплати аліментів, а після відкриття провадження у справі збільшила позовні вимоги до 406 025,74 грн.

АБ «Романа Сацика» підготувало обґрунтований відзив, вмотивований тим, що позивачем наведено невірний розрахунок пені по сплаті аліментів та порушено граничний розмір пені, який може бути стягнуто з боржника (не більше 100 відсотків заборгованості відповідно ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).

Надані позивачем довідки про розрахунок заборгованості по аліментам мали в собі розбіжності і судом першої інстанції було витребувано довідку-розрахунок заборгованості по аліментам, відповідно до якої розмір заборгованості становив 74 064,51 грн.

Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09 лютого 2021 року позов колишньої дружини Клієнта задоволено частково. Стягнуто з Клієнта на користь колишньої дружини пеню за прострочення сплати аліментів за вказаний в позові період часу в розмірі 74 064,51 грн.

Посилання на рішення суду І інстанції: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95008485

Не погодившись з таким рішенням АБ «Романа Сацика» в інтересах Клієнта подало апеляційну скаргу.

І вже в червні 2021 року Київським апеляційним судом апеляційну скаргу адвоката Сацика Р. В. в інтересах Клієнта задоволено, а рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09.02.2021 року скасовано та ухвалено нове судове рішення про відмову у позові

Висновок апеляційного суду про відмову у позові обґрунтовано тим, що положення статті 196 СК України передбачають настання відповідальності за прострочення сплати аліментів у вигляді неустойки  лише у разі виникнення заборгованості по сплаті аліментів на дітей, і не розповсюджуються на правовідносини щодо сплати аліментів на утримання одного з подружжя.

Таким чином, Клієнт звільнений від безпідставних вимог про притягнення до відповідальності за прострочення сплати аліментів на утримання колишньої дружини у значному грошовому розмірі.

Посилання на рішення апеляційного суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97574177

Потрібна термінова допомога адвоката?