Встановлення в судовому порядку факту перебування на утриманні для отримання пенсії по втраті годувальника

Останнім часом збільшилась кількість звернень клієнтів до АБ «Романа Сацика» з ціллю встановлення в судовому порядку факту перебування на утриманні, так як після смерті того з подружжя, хто отримував більшу пенсію інший залишається у скрутному фінансовому положенні та фактично втрачає годувальника.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Тобто, ті члени сім’ї для яких допомога померлого була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.

Так, в квітні 2021 року до АБ «Романа Сацика» звернулась Клієнтка та повідомила, що у березні цього року помер її чоловік, який був військовослужбовцем та отримував значно більшу пенсію, ніж вона. Клієнтка значно залежала від утримання свого чоловіка, та його пенсію вона витрачала на оплату комунальних послуг, придбання ліків, продуктів харчування. Зазначені кошти були для неї постійним і основним джерелом існування. Після смерті чоловіка вона залишилась фактично без годувальника, так як її пенсії не вистачає навіть на оплату комунальних послуг.

При зверненні до Пенсійного фонду із заявою про переведення на пенсію по втраті годувальника, Клієнтка отримала відмову з посиланням на те, що факт перебування на утриманні чоловіка має бути встановлено судом.

АБ «Романа Сацика», зібравши всі необхідні документи, оперативно подало заяву про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Слід зазначити, що при розгляді таких справ, важливим елементом доказування перебування особи на утриманні є покази свідків.

Так, і в даній справі в якості свідків було допитано близьких друзів Клієнтки, які володіли інформацією про життя подружжя та утримання Клієнтки її покійним чоловіком.

В судовому засіданні інтереси Клієнтки представляла адвокат АБ «Романа Сацика» Онишко Вікторія.

Вже у червні 2021 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області було винесено рішення, яким заяву АБ «Романа Сацика» задоволено.

Тепер, отримавши рішення суду, Клієнтка може звернутися до Пенсійного фонду та, підтвердивши факт свого перебування на утриманні покійного чоловіка, перейти на пенсію в зв’язку з втратою годувальника.

Посилання на рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97775151

Потрібна термінова допомога адвоката?