Визнання права власності в порядку спадкування на підставі рішення суду

Адвокатське бюро «Романа Сацика» отримало чергове позитивне рішення у справі про визнання права власності в порядку спадкування.

Останнім часом, значна кількість Клієнтів звертається до нас з проблемою неможливості оформлення права власності на успадковане нерухоме майно в зв’язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на нього.

Зазвичай це стосується житлових будинків, збудованих за радянських часів. До прийняття Цивільного кодексу України підставою виникнення у громадянина права власності на житловий будинок був сам факт збудування його з додержанням вимог чинного на той момент законодавства.

Так, у 2020 році до Адвокатського бюро «Романа Сацика» звернулась Клієнтка та повідомила, що у 2012 році померла її мати, після смерті якої відкрилась спадщина– житловий будинок, збудований у 1958 році, на який не оформлено право власності у встановленому законом порядку. Заповіт померла не склала за життя. Клієнтка, як спадкоємець першої черги, звернулась до нотаріуса та вчасно прийняла спадщину за законом.

Однак, при зверненні Клієнтки з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, нотаріусом було відмовлено через відсутність належних правовстановлюючих документів на спадковий будинок.

В даному випадку визнати право власності на спадкове майно можна лише в судовому порядку. Такий спосіб захисту має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Так, АБ «Романа Сацика» підготувало позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування в інтересах Клієнтки з необхідними доказами та обґрунтуваннями.

В судовому засіданні інтереси Клієнтки представляла адвокат Адвокатського бюро «Романа Сацика» Онишко Вікторія.

В березні 2021 р. позов було задоволено в повному обсязі.

Тепер Клієнтка може безперешкодно оформити право власності на успадкований будинок на підставі рішення суду.

Посилання на рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95850968

Потрібна термінова допомога адвоката?